Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Green Cyklo Bies – ważny komunikat dotyczący noclegów
9 września 2009
Rusza MRDP 2009
18 września 2009
Green Cyklo Bies – ważny komunikat dotyczący noclegów
9 września 2009
Rusza MRDP 2009
18 września 2009

2. Międzynarodowy Wyścig Kolarski TOUR de RYBNIK 2009, który odbędzie w niedzielę, 20.09 jest kolejną edycją rybnickiej imprezy sportowej, której organizatorami są Fundacja Elektrowni Rybnik, Amatorska Grupa Kolarska RYBNIK, a także Agencja Reklamy PRO100.

Taka różnorodność daje możliwości stworzenia czegoś innego, czegoś nowego, a wszystko po to, by jeszcze skuteczniej promować kolarstwo szosowe, zdrowy styl życia, a także nasz region i miasto Rybnik.

Przy organizacji pomaga nam szereg osób oraz instytucji. Współpraca m.in. z UM Rybnika, Komenda Miejska Policji w Rybniku jest bardzo ważną częścią przygotowań do imprezy. Dzięki owocnej współpracy, chęci niesienia pomocy nam możliwe było zorganizowanie tegorocznej edycji kolarskiego wydarzenia w naszym mieście. Centrum Promocji Sport ACTIV oraz liczni wolontariusze także przyczynili się w znaczący sposób do organizacji imprezy.

Honorowy patronat nad naszym wyścigiem objęli Prezydent Miasta Rybnika – pan Adam Fudali oraz Starosta Rybnicki – pan Damian Mrowiec.

Specjalnymi gośćmi będą Sławomir Chrzanowski (ur. 1969 w Dzierzoniowie) – b. kolarz zawodowy, olimpijczyk z Atlanty, mistrz Polski w wyścigu górskim oraz tryumfator wielu innych imprez kolarskich; Józef Gawliczek (ur. 1939 w Mszanie) – b. kolarz szosowy, zwycięzca Tour de Pologne w 1966 r., uczestnik MŚ, wielokrotny Mistrz Polski w wyścigu górskim, triumfator wielu innych imprez kolarskich.

Sam wyścig rozpocznie się ok. godz. 11:00, trasa będzie liczyła ok. 57 km (11 okrążeń). Pierwsze, z całej serii okrążeń, będzie rundą honorową, na której kolarze nie ścigają się, a jedynie zapoznają się z trasą, podziwiają widoki, rozmawiają… Od drugiej rundy następuje start ostry, od którego kolarze rywalizują już między sobą. Zarówno przed jak i po wyścigu kibice będą mogli skorzystać z szeregu przygotowanych przez nas atrakcji.

Kładziemy ogromny nacisk na promocję wyścigu, czego efektem jest współpraca z mediami z naszego regionu. Patronat medialny nad naszą imprezą objęli: Region po godzinach, Sport po godzinach, Rybnik.com.pl, Radio 90, Naszosie.pl, Zalew Kultury.

2. Międzynarodowy Wyścig Kolarski TOUR de RYBNIK 2009 jest imprezą, która ma za zadanie zbliżenie kolarstwa do ludzi i ludzi do kolarstwa. Wyścig charakteryzuje się tym, że organizowany jest na wzór zarówno zawodowych wyścigów a jak również tych amatorskich, które rozgrywane są u naszych południowych sąsiadów. Wszystko to próbujemy przełożyć na nasze realia i możliwości. Z roku na rok nabywamy doświadczenia i staramy się organizować coraz to lepsze imprezy. W tym roku nowością będą elektroniczny pomiar czasu, profesjonalna obsługa sędziowska, lotne finisze, patronat honorowy, gość specjalny, a także szereg atrakcji towarzyszących.

Trasa wyścigu jest taka sama jak w zeszłym roku, jednak START oraz META będą usytuowane w innych miejscach. Dodatkową atrakcją dla przybyłych kibiców będą, już wspomniane, lotne premie, a zarazem dla kolarzy będzie to okazja do pokazania się przed rybnicka publiką.

Liczymy, że wyścig odbije się szerokim echem w regionie oraz środowisku, a także, że przyczyni się w znaczący sposób do wzrostu popularności kolarstwa, a co za tym idzie zwiększy liczbę osób czynnie uprawiających tą dyscyplinę sportu.

Z kolarskim pozdrowieniem
Słupik Robert

Więcej informacji o 2. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Tour de Rybnik 2009 oraz regulamin imprezy znajdziesz tutaj.

Facebook