Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
15.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Atrakcyjne nagrody dla śmiałków startujących w Pętli Beskidzkiej
25 czerwca 2009
Istebna Zaolzie – Koniaków, stromy kawałek szosy
1 lipca 2009
Atrakcyjne nagrody dla śmiałków startujących w Pętli Beskidzkiej
25 czerwca 2009
Istebna Zaolzie – Koniaków, stromy kawałek szosy
1 lipca 2009

W Klasyku Kłodzkim można wziąć udział rodzinnie

’Dystans Rodzinny’ to bardzo atrakcyjna nowość zarówno wśród maratonów Pucharu Polski, jak i na Klasyku Kłodzkim, który już w roku ubiegłym umożliwiał start rodzinom na dowolnie wybranej trasie. Tym razem przygotowano dystans specjalnie dla tych, którzy chcą wziąć udział w KK wspólnie z mamą, tatą, dziećmi, dziadkami, babciami, wujkami, kuzynostwem i innymi krewnymi. Choć trasa dla rodzin będzie krótsza, nie oznacza to wcale, że dziecinnie łatwa.

Organizatorzy Klasyka Kłodzkiego postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom nowych uczestników Klasyka Kłodzkiego i utworzyć specjalnie dla nich – i nie tylko – Dystans Rodzinny.

Dystans Rodzinny ma za zadanie przekonać do maratonów szosowych osoby, które obawiają się pokonywać wielkie odległości na rowerze. Kategoria Rodzinna ma zachęcić rodziny maratończyków, które zwykle oczekują z cierpliwością na przyjazd z trasy swoich najbliższych, jak i adeptów kolarstwa do próby startu w imprezie sportowej o charakterze rekreacyjnym. Trasa jest tak pomyślana, aby nie stanowiła wielkiego wyzwania fizycznego dla tych wszystkich, którzy chcą spróbować swych sił i zmierzyć się z samym sobą oraz dość wymagającymi górskimi szosami. Dodatkowym atutem jest fakt, że tylko na tym terenie można zobaczyć tak wiele atrakcji turystycznych i malowniczych krajobrazów.

Przebieg trasy :
Zieleniec – Start
Lasówka
Mostowice
Orfickie Zahori
Bartosovice
Niemojów
Poniatów
Mostowice
Lasówka
Zieleniec – Meta

Opłata za uczestnictwo w Dystansie Rodzinnym:
30 zł osoba dorosła
15 zł dzieci i młodzież

Dystans Rodzinny nie jest objęty klasyfikacją. Uczestnik kończący Dystans Rodzinny otrzymuje pamiątkowy medal. Najważniejsze jest jednak, że może on przeżyć wspaniałą przygodę, która z czasem może zamienić się w prawdziwą pasję.

Serdecznie zapraszamy zroweryzowane rodziny na Klasyk Kłodzki, w tym roku nie tylko w charakterze obserwatorów, ale uczestników! Poczujcie dreszczyk współzawodnictwa! Niech motto Klasyka: „Przygoda życia” stanie się Waszym mottem! Spróbujcie swych sił i zmierzcie się z samym sobą!

Andrzej Smalec

Odwiedź stronę organizatora Klasyka Kłodzkiego.

Facebook