Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Maraton w Karpaczu ze startu wspólnego
3 września 2010
Już po Mistrzostwach Gryfic w Maratonie Rowerowym 2010
6 września 2010
Maraton w Karpaczu ze startu wspólnego
3 września 2010
Już po Mistrzostwach Gryfic w Maratonie Rowerowym 2010
6 września 2010

W Krośnicach zadziałała magia dwóch kółek i Szurkowskiego

W sobotę 4 września pod CETS w Krośnicach zaroiło się od ilości żółtych kamizelek i rowerów. 160 osób z Krośnic, Milicza i okolic a także gości z Wrocławia, Jelcza-Laskowice, Oleśnicy, Trzebnicy, Prusic, Dzierżoniowa, Leszna, Brzegu Dolnego, Łodzi, Jeleniej Góry wyruszyło w I Rajd Rowerowy Śladem Szurkowskiego.

Rowerzystów przywitała dyrektor Joanna Monastyrska, na bezpieczeństwo w ruchu drogowym uczulił asp. sztab. Jerzy Karwicki a na start I Rajdu zaprosił wszystkich Ryszard Szurkowski, który nad imprezą sprawował patronat honorowy. O 10:00, kiedy wszyscy uczestnicy byli gotowi do rajdu Mistrz wraz z wójtem Mirosławem Drobiną przecięli wstęgę. Warto dodać, że włodarz Krośnic również brał w tym wydarzeniu czynny udział i przejechał wyznaczony dystans nie zsiadając z roweru.

I Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego w Krośnicach

Trasa rajdu przebiegała przez miejscowości: Krośnice, Police, Żeleźniki, Brzostowo, Brzostówko, Lędzina, Bukowice, Pierstnica i liczyła 25 km. Najszybsi zawodowi kolarze z Pasikurowic przejechali ją w 20 minut, choć sam Szurkowski podkreślał wielokrotnie, że uczestnictwo w takich przejażdżkach powinno przynosić przede wszystkim przyjemność i zachęcał wraz z organizatorami do turystycznego przemierzania ścieżek Doliny Baryczy. Tak, by mieć wystarczająco dużo czasu na zachwycanie się jej wyjątkowym urokiem i podziwianie wspaniałych krajobrazów.

I Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego

Podczas rajdu uczestnicy również mogli skorzystać z dwóch postojów w Lędzinie i Pierstnicy, gdzie każdy mógł wzmocnić się słodkimi bułkami z piekarni „Olek”z Krośnic oraz napić się wody.

Po rajdzie na wszystkich uczestników czekała porcja smacznej, regenerującej siły grochówki oraz upominki sponsorowane przez sklep „Imperium” z Milicza, firmę „Pryzmat – tusz i tonery”, Gazoprojekt, Wesco Transport, Pocztę Polską, firmę „Dromex” Andrzeja Molińskiego, Nadleśnictwo Milicz oraz sklep rowerowy Ryszarda Szurkowskiego.

Dzięki stowarzyszeniu „Drogowskaz” z Wrześni każdy uczestnik został wyposażony w kamizelkę odblaskową.

O godzinie 13:00 odbył się pokaz taneczny grupy „Twistrer” z Łaz, a także losowanie nagrody głównej – roweru ufundowanego przez Bank Spółdzielczy w Miliczu oraz kasków rowerowych promujących bezpieczeństwo na drodze, które na loterię przekazała fundacja TROOD.

I Rajd Rowerowy Śladami Ryszarda Szurkowskiego

Pucharami uznania wyróżnieni zostali najmłodsza uczestniczka Alicja Garnyś (8) z Dziewiętlina oraz najstarszy uczestnik pan Kazimierz Ptaśnik (74) z Cieszkowa. Trofea ufundowała firma „Tryumf” z Wrocławia.

Na rajdzie obecni byli również dwaj rekordziści Guinessa – Feliks Kondracki i Tomasz Saladra, którzy w 2006 roku w 100 dni objechali dookoła Europę przemierzając 22 kraje. Specjalnie na dzisiejszy rajd pokonali trasę ponad 50 km spod Wrocławia, gdzie mieszkają.

Już teraz zapraszamy na cykl rajdów Śladami Szurkowskiego, którego następne edycje planowane są już w przyszłym sezonie. By poznawać lepiej swoją okolicę, by wśród stawów i lasów dbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzać czas.

Agnieszka Skrzypczyk

Sponsorzy wydarzenia:

Facebook