Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Najdłuższy wyścig nowoczesnej Europy
11 lipca 2008
Puławy ruszają
12 lipca 2008
Najdłuższy wyścig nowoczesnej Europy
11 lipca 2008
Puławy ruszają
12 lipca 2008

Wyścig dookoła Miedwia

03.08.2008r. Wyścig dookoła Miedwia czyli Zachodniopomorski Paryż-Roubaix

Któż ze zwolenników kolarstwa szosowego oraz MTB nie obserwował zmagań kolarzy zawodowych na słynnym klasyku Paryż-Roubaix!!!!, Będzie mógł sam wystartować na jednym z dwóch dystansów 52 km i 104 km i zmierzyć się z trudami trasy maratony „Wyścigu dookoła Miedwia”.

52 kilometrowa trasa podzielona jest na kilku kilometrowe odcinki specjalne wraz z punktem kontrolnym i „bufetem”. Trasa Maratonu gdzie występują różne nawierzchnie (żużlowa, brukowa, płyty YOMB, gruntowa oraz tzw. zdarty asfalt), ale dominującą jest nawierzchnia asfaltowa przerywana tymi właśnie odcinkami specjalnymi. Trasa zlokalizowana jest wokół piątego, co do wielkości jeziora w Polsce. Start jak i Meta do głównego wyścigu poprzedzona startem honorowym z rynku staromiejskiego w Stargardzie Szczecińskim, o godz.9.00 (przejazd całej grupy uczestników przez centrum Miasta).

Odbędzie na przepięknej nowo oddanej promenadzie Miedwiańskiej, przy której położony Amfiteatr na powierzchni jeziora Miedwie będzię miejscem gdzie organizatorzy wręczą puchary,nagrody zawodnikom w naszym debiutanckim maratonie „Wyścigu dookoła Miedwia”. Chcemy na ten wyścig zaprosić zawodników wraz z całymi rodzinami, które to będą mogły podziwiać uroki jeziora oraz Promenady Miedwiańskiej wzdłuż której zlokalizowanych jest wiele atrakcji takich jak wspaniałe mola, plaża, zjeżdżalnie wodne, place zabaw, przycumowane jachty oraz wybiegi konne i wiele punktów gastronomicznych sami mogą państwo to ocenić oglądając stronę internetową poświeconą promenadzie Miedwiańskiej oraz jeziora Miedwie .

Regulamin wyścigu oraz warunki uczestnictwa są dostępne na naszej stronie gdzie można wypełnić formularz zgłoszeniowy w zakładce „Wyścig dookoła Miedwia” tam również uzyskacie Państwo szczegółowe informacje dotyczące Maratonu oraz odpowiemy na wasze meile, które prosimy przesyłać pod adres stcstargard@o2.pl lub telefonicznie pod numerem 790255345.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!!

Piotr Chmielewski

STC STARGARD

Niedziela – 3 sierpnia – Rynek Staromiejski w Stargardzie Szczecińskim to miejsce gdzie o 8.30 ustawi się kolorowy peleton zawodników, biorących udział w „Wyścigu dookoła Miedwia”, a o godzinie 9.00 pilotowani w wolnym tempie przejadą głównymi ulicami Stargardu aż do Morzyczyna, na linię startu i mety tego wyścigu, gdzie podzielni na 15-osobowe grupy będą startować.
Od godziny 10.30 start pierwszych zawodników. Ale w tym kolorowym korowodzie rowerzystów może stanąć każdy i przejechać z nami 7 km do Morzyczyna w ramach wspólnej przejażdżki w niedzielny poranek.
Każdy, kto ukończył 18 lat będzie mógł również zgłosić się do głównego wyścigu tego dnia, czyli „Wyścigu dookoła Miedwia”. Na dwóch jego dystansach:
52km (1 okrążenie) oraz 104 km. Każdy uczestnik wyścigu otrzyma nagrodę tuż po minięciu mety. Osobno również będzie przeprowadzona klasyfikacja Kobiet i Mężczyzn w danych kategoriach wiekowych, gdzie samo wręczenie nagród zostanie przeprowadzone w Amfitearze przy promenadzie, gdzie czekają na nas różne atrakcje podczas wyścigu.
O wszystkim dowiecie się Państwo z regulaminu imprezy. O tym jak zgłosić się do głównego wyścigu dowiecie się Państwo w zakładce „Wyścig dookoła Miedwia”.
Jeżeli macie Państwo dodatkowe pytanie, prosimy kontaktować się z nami drogą mailową na adres: stcstargard@o2.pl.
W organizacji wyścigu pomogli i objęli patronat:
Poseł na Sejm RP – Sławomir Preiss,
Prezydent Miasta Stargardu – Sławomir Pajor,
Starosta Powiatowy – Waldemar Gil,
Urząd Gminy w Kobylance za pośrednictwem Wójta Gminy – pana Andrzeja Kaszubskiego.
Ze strony Medialnej patronat objął Głos Szczeciński oraz Telewizja Twoja TV Stargard. Obsługą strony internetowej zajmuje się firma Media Star.
Serdecznie zapraszamy zwolenników rowerów oraz ich rodziny nad Miedwie, by dopingowali rowerzystów i sami wzięli udział w tej imprezie, gdzie spędzenie wolnego czasu nad promenadą przy jeziorze Miedwie da wszystkim wiele radości tego dnia.

Piotr Chmielewski

Prezes S.T.C.

Facebook