Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
SYLWESTER SZMYD ZAWODNIKIEM LIQUIGAS
4 sierpnia 2008
PRZEŁĘCZ OKRAJ ZNÓW DO ZDOBYCIA
5 sierpnia 2008

Ponad pięćdziesięciu kolarzy przebyło 26 i 27 lipca 2008 180 kilometrową trasę z Wrocławia do Częstochowy i z powrotem na VIII już Kolarskiej Pielgrzymce organizowanej co roku przez Henryka Charuckiego, ojca Bonawenturę i ekipę Harfy – Harryson.

Podzielony na kilka grup, chronionych przez samochody Harfy, peleton przemierzał szosy ze średnią prędkością ponad 30 kilometrów na godzinę. W czubie często pojawiały się znane sylwetki bohaterów sprzed lat między innymi Jana Brzeźnego, Jana Faltyna i Henryka Charuckiego. Migały teamowe koszulki Legii, Felta, Eska Team, Szerszeni i wielu innych kolarskich ekip. Obok czynnych i byłych kolarzy cała trasę pokonali również sympatycy tego sportu wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec i dziennikarz Eski Tomasz Wołodźko.

W ciągu 8 edycji impreza nabrała charakteru rodzinnego. Szprycha w szprychę jechali obok siebie ojcowie z synami, bracia i jedno małzeństwo. (Tokarscy, Charuccy, Brzeźni, Kozłowscy, Majki, Krauze, Jurkowlańcowie, Wołodźkowie).

WIeeelkie dzięki dla ekipy Harfy za opiekę, organizacje i bezpieczeństwo jakim byliśmy otoczeni na Pielgrzymce. Dla Bonawentury za wytrwałość na rowerze i mądrą Drogę Krzyżową.

Zobacz również galerię zdjęć z VIII Kolarskiej Pielgrzymki do Częstochowy.

Źródło: Wrocławska Gazeta Kolarska.

Facebook