Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Jak Marzena przejechała 400 km
18 maja 2011
Co się dzieje ze Staszkiem z Karpacza?
20 maja 2011
Jak Marzena przejechała 400 km
18 maja 2011
Co się dzieje ze Staszkiem z Karpacza?
20 maja 2011

Już 4 czerwca wyspa Wolin stanie się areną rywalizacji dla najlepszych kolarzy amatorów z całego kraju. W ten jeden dzień roku Świnoujście zmienia się w kolarską stolicę Polski.

Nasze miasto gości w tym czasie Was, niemal trzystu maratończyków w różnym wieku – od nastolatków, aż po bardzo wcześnie urodzonych, wytrwałych pasjonatów tego pięknego sportu. Na co dzień trenujecie w swoich miejscowościach, niektórzy z Was w kolarskich klubach, inni samotnie lub z kolegami.

Ultramaraton w Świnoujściu na 3 dystansach

W pierwszy weekend czerwca wszyscy spotykamy się w Świnoujściu, aby zmierzyć się z samym sobą i innymi maratończykami na trasie poprowadzonej wokół wyspy Wolin.

Podobnie jak w latach poprzednich, również w tym roku wyruszycie spod Stoczni Remontowej, by następnie jadąc przez Międzyzdroje, Wisełkę, Międzywodzie i Wolin wrócić do Świnoujścia pokonując 80-kilometrową pętlę. W zależności od wyboru trasy, będziecie po niej śmigać raz, dwa lub trzy razy. Najwytrwalsi z Was przejadą więc, jak nietrudno policzyć, aż 255 kilometrów.

Organizatorem Ultramaratonu jest znany Wam Klub Sportowy UZNAM, który zrzesza pasjonatów kolarstwa ze Świnoujście i okolic. Przy wsparciu licznych sponsorów i współpracy m.in. z harcerzami, zostaną przygotowane punkty kontrolne i punkty żywieniowe, na których będziecie mogli uzupełnić zapasy kalorii, lub w razie potrzeby odpocząć. Tak, odpocząć. Bo pomimo, iż jest to Ultramaraton, to naszym wspólnym celem jest przede wszystkim dobra zabawa.

Nie wszyscy startujący ścigają się na 110 procent swoich możliwości. Wielu z Was, o czym pamiętamy, na trasę rusza po prostu dla relaksu, dla satysfakcji, że da radę przejechać taki dystans, a czas dla tych z Was aż tak bardzo się nie liczy. Dlatego właśnie Ultramaraton dostępny jest dla wszystkich rowerzystów, nie tylko dla tych, którzy rocznie na swoich ukochanych rowerach pokonują tysiące kilometrów.

Po maratonie dzielimy się wrażeniami

Kiedy wreszcie wszyscy ukończycie jazdę, wieczorem spotykamy się razem przy wspólnym grillowaniu. Pamiętacie, jak to jest? Mniej i bardziej objeżdżeni kolarze dzielą się relacjami z wyścigu, doświadczeniem i opowieściami. A po tych kilku godzinach na rowerze często naprawdę jest o czym porozmawiać, czym się podzielić, co powspominać.

Dla wszystkich więc taka impreza staje się niezapomnianym doświadczeniem, wspominanym potem przy różnych okazjach. Dzięki takiej też imprezie ci, którzy na co dzień mijają się tylko na trasie tworzą braterską społeczność, pełną życzliwości i sympatii.

VIP też kolarz

Jedną z dodatkowych atrakcji świnoujskiego wyścigu jest wyścig VIP-ów. Ci, dzięki którym udaje nam się zorganizować naszą imprezę, przedstawiciele naszych sponsorów, włodarze patronujących nam miast również staną na starcie wraz z innymi uczestnikami maratonu.

Dla VIP-ów przygotowana jest 30-kilometrowa trasa biegnąca od Morskiej Stoczni Remontowej do Międzyzdrojów i przez Ognicę z powrotem na linię startu-mety. Jest to tradycja, którą jako organizatorzy pragniemy podtrzymywać, aby „mecenasowie” świnoujskiego kolarstwa również mogli doświadczyć trudów i radości płynących z uprawiania tego wspaniałego sportu.

Z roweru na biegowe przełaje

Równolegle z Ultramaratonem odbędzie się również „III Bieg Przełajowy” o Puchar Prezesa Klubu Sportowego „UZNAM” Świnoujście. Impreza ta, która towarzyszy zmaganiom kolarzy, zbiera na tej samej linii startu pasjonatów innej popularnej dyscypliny, biegów długodystansowych. Ta turystyczno-sportowa impreza skierowana jest do tych wszystkich, którym może rower nie w myśl, ale również lubią się zmęczyć, sprawdzić, przekonać o swoich możliwościach.

Na dwóch dystansach, 25. i 13. kilometrów zostaną rozlokowane dwa punkty kontrolno-żywieniowe, aby zawodnikom nie zbrakło sił. Na trasę wiodącą Nadmorskim Szlakiem Pieszym E9 oraz Szlakiem Rowerowym Dookoła Zalewu Szczecińskiego zawodnicy wyruszą w samo południe spod Stoczni Remontowej, zupełnie jak kolarze.

Przez zorganizowanie tych dwóch imprez jednocześnie pragniemy zbliżyć do siebie tych wszystkich, którzy od życia pragną czegoś więcej, którzy nie wyobrażają sobie dnia, czy tygodnia bez – mniejszej lub większej – odrobiny wysiłku, świeżego powietrza i świetnego samopoczucia. Dzięki temu wspólnemu spotkaniu razem poznajemy się i zmagamy o lepsze zdrowie i lepszy dzień.

Świnoujście czeka

Dzięki właśnie tej niezapomnianej atmosferze braterstwa, współzawodnictwa i życzliwości maratony rowerowe, aktywność fizyczna oraz zdrowy tryb życia cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem wśród ludzi młodszych i starszych.

Bo kolarstwo jest sportem dla każdego, a biegać może każdy, niezależnie do wieku, wykonywanego zawodu czy płci. Wszyscy razem jeździmy, ścigamy się i bawimy. Dlatego wszystkich żądnych niezapomnianych wrażeń, wspaniałych wspomnień, nowych znajomości i dobrego zdrowia zapraszamy na trasę Ultramaratonu i Biegu Przełajowego. Zapisać na maraton w Świnoujściu możesz się TUTAJ.

Do zobaczenia na trasie!
Czekam na Was w Świnoujściu, już 4 czerwca.
Czarek Dobrochowski

Więcej informacji na stronie KS Uznam i na naszym forum.

Zdjęcia pochodzą z galerii  Adriany de Miller oraz Zbyszka S.

Facebook