Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Wolne miejsce na wyjazd na Majorkę
14 lutego 2008
Zapisy na Kołobrzeg ruszają
24 lutego 2008

Sezon kolarski w pełni. Co rusz na stacjach sportowych emitowane są relacje z najbardziej znanych wyścigów. Siedząc w fotelu obserwujemy zmagania zawodowców, przyglądamy się scenerii, w jakiej na twarzach zawodników pojawia się pot, łzy. Jesteśmy świadkami małych i wielkich dramatów. Niejeden z nas chciałby spróbować jak to jest walczyć z bólem, zmierzać się z granicami własnej wytrzymałości. Myślisz, że to niemożliwe? Otóż nie! Cudze chwalicie a swego nie znacie….

Zainteresowany? Uchylę Wam rąbka tajemnicy. Jest taka kotlina w Polsce, gdzie wszystko jest możliwe. Kotlina Kłodzka. I właśnie tutaj, między 8 a 10 sierpnia odbywa się najtrudniejszy maraton szosowy w Polsce – Klasyk Kłodzki. Spytasz, dlaczego najtrudniejszy? Otóż, dlatego, że przygotowany jest z myślą o ludziach, którzy nie boją się gór, zmiennej pogody a także chcą poznać uczucie satysfakcji po pokonaniu własnych słabości. Przygotowany przez tych i dla tych, którzy kochają rower.

Klasyk Kłodzki daje Ci szansę poznania najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej. Startujemy z Zieleńca, znanego bardziej jako zimowa baza narciarska, a następnie udajemy się w stronę Przełęczy Spalonej. Trasa wiedzie przez Drogę Sudecką, Przełęcz Puchaczówkę, Przełęcze Jaworową, Łaszczową i Polskie Wrota. Jeżeli myślisz, że to wszystko, co jesteśmy w stanie zaoferować, to się mylisz! ;)

Specjalnie dla Was stworzyliśmy trzy dystanse, aby każdy mógł poczuć ogień w płucach podczas wspinaczki krętymi górskimi drogami, które prowadzą kolarzy przez Góry Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Bardzkie i Stołowe. Jeżeli jestes zaprawiony w boju, uwielbiasz długie dystanse, to dla Ciebie jest dystans Giga- 242 km i 4475 metrów przewyższeń. Jeżeli gustujesz w nieco krótszych „przejażdżkach”, to zapraszamy na dystans Mega, czyli 182 km i 3058 metrów przewyższeń. Ale hola hola ! Pamiętamy też o tych, którzy chcą się doskonale bawić, zawrzeć rowerowe przyjaźnie i po raz pierwszy zasmakować trudu supermaratonu w prawdziwych górach. To dla Was jest trasa Mini licząca 112 km i 1706 metrów przewyższeń.

Ale to nie wszystko! Tak jak w zeszłym roku, tak i teraz, zapraszamy do uczestnictwa osoby niepełnosprawne. Dla Was stworzyliśmy kategorię N. N, bo jesteście Niesamowici, Niepowtarzalni i Niezwyciężeni. Bo pokażecie kto tu tak naprawdę rządzi! ;)

W zeszłym roku na linii startu stanęło 260 kolarzy z całego świata. Wśród nich również kobiety! Przez zeszłorocznego uczestnika Klasyk Kłodzki został nazwany „Pro Tourem w pigułce”. Dlaczego? Dlatego, że „pogoda jak na Tour de Pologne, długość jak w Giro d’Italia, podjazdy jak w Tour de France, stan drogi jak w Paris Roubaix”. A jacy bohaterowie! Każdy z Was może nim zostać. Wystarczy chcieć i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czy warto? Oczywiście! Poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz przepiękne widoki, odczujesz magiczną atmosferę supermaratonu, dzięki której czujesz się jak w domu. Na rowerze każdy kolarz niezależnie od tego, czy jest młody, czy należy już do „starszaków” jest równy! To tutaj, niezależnie od miejsca, otrzymasz medal i dyplom ukończenia Klasyka Kłodzkiego. Bo dla nas każdy z Was jest zwycięzcą!

Chcesz spróbować? Nic prostszego, wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Bierz urlop, pakuj się i 9 sierpnia przyjedź do nas. Czekamy na Ciebie! :)

Zapraszamy!

Katarzyna Michalik
www.supermaraton.org/klasykklodzki
www.klasykklodzki.pl

Facebook