Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2021

Stargard
08.05

Płoty
19.06

Łobez
17.07

Pniewy
14.08

Gryfice
25.09
Wolne miejsce na wyjazd na Majorkę
14 lutego 2008
Zapisy na Kołobrzeg ruszają
24 lutego 2008

Sezon kolarski w pełni. Co rusz na stacjach sportowych emitowane są relacje z najbardziej znanych wyścigów. Siedząc w fotelu obserwujemy zmagania zawodowców, przyglądamy się scenerii, w jakiej na twarzach zawodników pojawia się pot, łzy. Jesteśmy świadkami małych i wielkich dramatów. Niejeden z nas chciałby spróbować jak to jest walczyć z bólem, zmierzać się z granicami własnej wytrzymałości. Myślisz, że to niemożliwe? Otóż nie! Cudze chwalicie a swego nie znacie….

Zainteresowany? Uchylę Wam rąbka tajemnicy. Jest taka kotlina w Polsce, gdzie wszystko jest możliwe. Kotlina Kłodzka. I właśnie tutaj, między 8 a 10 sierpnia odbywa się najtrudniejszy maraton szosowy w Polsce – Klasyk Kłodzki. Spytasz, dlaczego najtrudniejszy? Otóż, dlatego, że przygotowany jest z myślą o ludziach, którzy nie boją się gór, zmiennej pogody a także chcą poznać uczucie satysfakcji po pokonaniu własnych słabości. Przygotowany przez tych i dla tych, którzy kochają rower.

Klasyk Kłodzki daje Ci szansę poznania najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej. Startujemy z Zieleńca, znanego bardziej jako zimowa baza narciarska, a następnie udajemy się w stronę Przełęczy Spalonej. Trasa wiedzie przez Drogę Sudecką, Przełęcz Puchaczówkę, Przełęcze Jaworową, Łaszczową i Polskie Wrota. Jeżeli myślisz, że to wszystko, co jesteśmy w stanie zaoferować, to się mylisz! ;)

Specjalnie dla Was stworzyliśmy trzy dystanse, aby każdy mógł poczuć ogień w płucach podczas wspinaczki krętymi górskimi drogami, które prowadzą kolarzy przez Góry Bystrzyckie, Masyw Śnieżnika, Góry Złote, Bardzkie i Stołowe. Jeżeli jestes zaprawiony w boju, uwielbiasz długie dystanse, to dla Ciebie jest dystans Giga- 242 km i 4475 metrów przewyższeń. Jeżeli gustujesz w nieco krótszych „przejażdżkach”, to zapraszamy na dystans Mega, czyli 182 km i 3058 metrów przewyższeń. Ale hola hola ! Pamiętamy też o tych, którzy chcą się doskonale bawić, zawrzeć rowerowe przyjaźnie i po raz pierwszy zasmakować trudu supermaratonu w prawdziwych górach. To dla Was jest trasa Mini licząca 112 km i 1706 metrów przewyższeń.

Ale to nie wszystko! Tak jak w zeszłym roku, tak i teraz, zapraszamy do uczestnictwa osoby niepełnosprawne. Dla Was stworzyliśmy kategorię N. N, bo jesteście Niesamowici, Niepowtarzalni i Niezwyciężeni. Bo pokażecie kto tu tak naprawdę rządzi! ;)

W zeszłym roku na linii startu stanęło 260 kolarzy z całego świata. Wśród nich również kobiety! Przez zeszłorocznego uczestnika Klasyk Kłodzki został nazwany „Pro Tourem w pigułce”. Dlaczego? Dlatego, że „pogoda jak na Tour de Pologne, długość jak w Giro d’Italia, podjazdy jak w Tour de France, stan drogi jak w Paris Roubaix”. A jacy bohaterowie! Każdy z Was może nim zostać. Wystarczy chcieć i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czy warto? Oczywiście! Poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz przepiękne widoki, odczujesz magiczną atmosferę supermaratonu, dzięki której czujesz się jak w domu. Na rowerze każdy kolarz niezależnie od tego, czy jest młody, czy należy już do „starszaków” jest równy! To tutaj, niezależnie od miejsca, otrzymasz medal i dyplom ukończenia Klasyka Kłodzkiego. Bo dla nas każdy z Was jest zwycięzcą!

Chcesz spróbować? Nic prostszego, wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Bierz urlop, pakuj się i 9 sierpnia przyjedź do nas. Czekamy na Ciebie! :)

Zapraszamy!

Katarzyna Michalik
www.supermaraton.org/klasykklodzki
www.klasykklodzki.pl

Facebook