Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
15.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Trasy etapów RoadPro 2010 wyznaczone
2 listopada 2009
Rower na zimę
7 listopada 2009
Trasy etapów RoadPro 2010 wyznaczone
2 listopada 2009
Rower na zimę
7 listopada 2009

Znasz li ten rower?

Na naszym forum trwa właśnie (możliwe, że akademicka) dyskusja dotycząca podziału na rowery. Ścierają się stanowiska zwolenników i przeciwników. Sporo kontrowersji budzi zastosowana w regulaminie PP definicja roweru innego…

To właśnie stało się inspiracją do poszperania w necie i poszukania ciekawych bike`ów. Nie powiem, ślinka leci na samą myśl o przejażdżce niektórymi z nich. O chęci posiadania nawet nie wspomnę, tylko gdzie garażować cały ten złom? Póki co zwiększenie stanu posiadania, przynajmniej w mojej stajni, jest rozważaniem czysto teoretycznym, akademickim właśnie.

Zapraszam do zapoznania się z tą oto ciekawostką, w której specjalizują się Szwajcarzy. Zapewne wielu Wam znany Paratrooper, rower, którym jeździłby James Bond, gdyby nie wolał pięknych aut i szybkich kobiet (czy jakoś tak).

Rower górski do zadań specjalnych
Kolor: Cammy Green
Koła 26”
24 biegi
Hamulce tarczowe przód
Amortyzowany widelec z regulacją
Waga: 13kg
Składanie w 30 sekund: FIT + CLIX

Mocny jak czołg, lekki jak piórko. Gotowy wypełnić z Tobą każde zadanie w każdym miejscu, o każdej porze, w każdy możliwy sposób.

Paratrooper to rower do działań specjalnych. Składa się i rozkłada w niecałe 30 sekund! Spadochroniarze US Army skaczą z nim z samolotu, komandosi i snajperzy używają do szybkiego i cichego pokonywania dystansu do miejsca akcji. W Iraku i Afganistanie tam gdzie nie dotrze jeep, wojskowi medycy dzięki Paratrooperowi ratują życie rannym.

Teraz Paratrooper dostępny jest także dla entuzjastów przygód, trekkingu i survivalu, strzelców ASG i zwykłych cywilów. Po akcji złóż swojego Paratroopera i włóż do szafy lub bagażnika samochodu. Po prostu jedziesz, składasz, chowasz!

Rowery te zostały opracowane dla sił specjalnych i wojsk powietrznodesantowych. Aktualnie Paratroopery są wykorzystywane m.in. w Iraku i Afganistanie.

Rower Paratrooper to pełnowymiarowy (koła 26’’), mocny rower górski, który dodatkowo posiada unikalną cechę – można go szybko składać i rozkładać. Łatwo go więc przewozić i przechowywać. Paratrooper można zabrać ze sobą do bagażnika auta, na łódkę, w podróż samolotem, do autobusu, tramwaju czy pociągu. Po dotarciu do pracy można go schować pod biurkiem albo w szafie.

Opatentowana technologia składania F.I.T.™ (Folding Integrated Technology) została już doceniona m.in. przez armię Stanów Zjednoczonych, amerykańską policję, a także przez dziesiątki tysięcy cywilnych użytkowników. Rower Paratrooper składa się i rozkłada w niecałe 30 sekund bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Źródło: Vest.pl , garść informacji również na stronie SwissBike&Montague.

Facebook