Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Startować w RoadPro?
27 lutego 2010
Czas start! Ruszyły zapisy na V Maraton MTB Dookoła Jeziora Miedwie
5 marca 2010

Ot, ciekawostka. Lewicowa partia holenderska wystąpiła z propozycją, by dziewczęta w minispódniczkach, całujące zwycięzców etapowych słynnego wyścigu kolarskiego Giro d'Italia, w Amsterdamie zastąpiła para gejów. Tegoroczna edycja wyścigu zacznie się 8 maja właśnie w Amsterdamie.

– Geje powinni mieć możliwość złożenia gratulacji zwycięzcy. Jeden na dziesięciu kolarzy jest gejem – powiedział autor propozycji, radny miejski Fjodor Molenaar, z partii Zielona Lewica, która jest w koalicji rządzącej Amsterdamem.

Pomysł radnego zdobywa sobie poparcie w tolerancyjnej holenderskiej stolicy, która corocznie jest gospodarzem gejowskiej parady. Jednak Albert van der Meulen, którego stacja telewizyjna jest organizatorem ceremonii, powiedział, że wolałby widzieć w pobliżu podium dziewczęta. – Nie sądzę, by uczestnicy wyścigu chcieli być całowani przez mężczyzn – oznajmił van der Meulen.

5 marca telewizja van der Meulena zorganizuje swego rodzaju casting na dwie osoby, które po etapie w Amsterdamie wręczą kwiaty zwycięzcy etapu. Większość zgłoszeń pochodzi od młodych kobiet, ale – jak przyznał van der Meulen – byli też trzej geje. Rada miasta oznajmiła już, że poprze każdego, kto wygra konkurs.

Propozycja radnego Molenaara spotkała się z przychylnym przyjęciem organizacji lesbijskich i gejowskich. – Są biseksualni piłkarze. Dlaczego więc nie można zastąpić atrakcyjnych dziewcząt chłopcami? – argumentuje jeden z aktywistów homoseksualnych Philip Tijsma.

Źródło: Newsweek.

Facebook