Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Ciut historii: Kolarskie niedziele dla młodzieży w Lesznie
29 września 2011
Rower, pędzel i góry
16 października 2011

Sezon rowerowy dobiega końca. Bilansujemy co było i podejmujemy „zobowiązania” na przyszłość. Ograniczany liczbę i objętość treningów. Za chwilę kilka tygodni przerwy i oczywiście zimowy start do sezonu 2012: biegamy, pływamy, jeździmy na nartach, chodzimy na siłownię i co tam kto lubi i – oczywiście – jeszcze może…

Terenowy odłam Jastrzębi Łaskich zdecydowanie stwierdził: szosowcy mieli fajną imprezę, a my??? No i co było robić. Przygotowania w toku – 23 października startujemy.

Zakończenie sezonu na rowerze MTB to rzecz godna polecenia. Chyba wszyscy potwierdzą, że trudno o lepsze przygotowanie techniczne niż właśnie na rowerze MTB.

Wytyczyliśmy trasy, zatrudniliśmy firmę do pomiaru czasu, zarezerwowaliśmy teren z zapleczem socjalnym, przygotowaliśmy listę zakupów, mobilizujemy sponsorów. Pogody nie zamawialiśmy, bo podobno to czy pada deszcz czy świeci słońce ścigaczom z MTB „nie robi…”

Na forum internetowym wyścigu coraz goręcej i bardzo dobrze – każde zdanie jest docenione i bardzo dziękujemy za nie. Pozytywnym przykładem niech będzie cytowany wpis:

limitededition pisze:
„3 października 2011 o 16:28
Trasy maratonu objechane. Muszę przyznać, że udało się chłopakom wytyczyć całkiem interesujące trasy. Zarówno dystans krótszy jak i dłuższy zawierają bardzo ciekawe odcinki: przejście pod mostem, singletrack nad rzeką czy przy wąwozie pod Pabianicami, sprawią, że nie będzie nudno.

Obie trasy są bardzo szybkie, co wcale nie oznacza, że łatwe – odcinki po górkach na Rokitnicy czy łaskiej strzelnicy oraz miejscami spory piasek zapewne oddzielą tzw. „niedzielnych” rowerzystów od tych zaprawionych już w boju i obnażą braki w technice jazdy…

Uważam, że nawet jeśli kogoś nie interesuje rywalizacja sportowa, to i tak powinien wziąć udział w maratonie i potraktować go jako świetną wycieczkę po ciekawych ścieżkach.

Zachęcam do wzięcia udziału.”

Z pozdrowieniami
cichy

Zapisać możecie się TUTAJ (klik)

Więcej informacji na stronie Jastrzębi Łaskich (klik)

Facebook