Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Kalendarz imprez na rok 2009
17 listopada 2008
Podróbki ram Specializeda
21 listopada 2008

Witam wszystkich. Chciałbym wstępnie poinformować o przyszłorocznej imprezie w Gryficach.

Jak już wiadomo wszystkim maraton „GRYFLAND” powinien odbyć się w dniach 12-14 czerwiec 2009 roku i mam nadzieje że się odbędzie. Chciałbym również poinformować że najdłuższa trasa maratonu będzie również trasą rozgrywanych równocześnie Mistrzostw Polski w Maratonach Szosowych. Jednak warunkiem klasyfikacji uczestnika Mistrzostw będzie również jazda indywidualna na czas którą mam zamiar zorganizować w piątek w godzinach popołudniowych na dystansie ok. 40km. Suma czasów jazdy indywidualnej oraz przejechania najdłuższej trasy maratonu w sobotę będzie wynikiem ogólnym w klasyfikacji Mistrzostw. Jazda indywidualna na czas nie jest tylko dla wąskiego grona uczestników mistrzostw lecz dla wszystkich chętnych. Mam nadzieje że znajdzie się spora grupa uczestników jazdy na czas.

Przewiduje że za rozgrywaną w piątek jazdę indywidualna na czas będą osobne trofea – czy to dyplomy lub medale i puchary. Wszystko zależy jak zawsze od finansów. Jeśli chodzi o Mistrzostwa to mam nadzieje że uda mi się sfinalizować propozycje aby dla każdy zwycięzca kategorii wiekowej otrzymał koszulkę kolarską z tytułem Mistrza Polski w Maratonach Szosowych roku 2009 z wyszczególnieniem kategorii wiekowej. Dla naszych pań również ale w kategorii open. To tyle tytułem wstępu jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski. Mam nadzieje że będzie duże zainteresowanie . Jeśli macie jakieś uwagi czy pytania – odpowiem.

Jeśli chodzi o ’GRYFLAND’ to myślę że będą trzy trasy MINI MARATON – ok.98km MARATON – ok.160km oraz SUPER MARATON – ok.265km. Odnośnie pomiaru czasu to jestem już po wstępnych rozmowach z „DATASPORT” co oznacza pomiar elektroniczny.

Zdecydowaną zmianą w naszym maratonie będzie usytuowanie mety. Na pewno nie będzie ona jak zawsze w centrum Gryfic wiadomo dlaczego.- spory ruch samochodów czego sam w tym roku doświadczyłem. . Start będzie jak zawsze na Placu Zwycięstwa. Postaram się też by były bulki jogurtowe które były w tym roku tak chwalone. A oto propozycje tras „GRYFLANDU”

MINI MARATON– Gryfice- Cerkwica- Kamień Pom. – Dziwnówek – Trzebiatów – Gryfice
MARATON – Gryfice – Cerkwica – Kamień Pom. – Dziwnówek – Trzebiatów – kierunek Kołobrzeg Zieleniewo- Nieżyn – Siemyśl – Rzesznikowo – Brojce – Gryfice
SUPER MARATON – Gryfice – Płoty – Golczewo – Kamień Pom. – Dziwnówek – Trzebiatów – kierunek Kołobrzeg Zieleniewo- Gościno – Sławoborze – Świdwin – Łobez- Węgorzyno – Radowo Wielkie – Resko – Modlimowo – Gryfice

Myślę że stronka GRYFLANDU będzie już dostępna od początku 2009 roku.

Pozdrawiam

Marek

Zapraszamy do dysksuji na forum.

Facebook