Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Marzy o rowerze
5 marca 2009
IV Leszczyński Maraton Rowerowy – magia Wielkopolski
7 marca 2009

W zeszłym roku, w ostatnich zawodach sportowych swego życia kolega Paweł Dodek uczestniczył w moim maratonie. Przejechał 160 km, z czego bardzo się cieszył i nie krył swego zadowolenia z osiągniętego wyniku w rozmowie ze mną i innymi uczestnikami imprezy. Po trzech dniach informacja – Paweł nie żyje – został zabity przez kierowcę samochodu, gdy wracał rowerem z zawodów, które relacjonował

Były one rozgrywane w Międzyzdrojach. Paweł był Prezesem Klubu Biegacza Jogging Świnoujście.

Po pewnym czasie wpadłem na pomysł, aby uczcić jego pamięć i zorganizować bieg przełajowy, której to dyscypliny Paweł był pasjonatem. Przeprowadziłem kilka rozmów z następcą Pawła, jak i jego kolegami z KB Jogging oraz z rodziną Pawła, od której otrzymałem zgodę aby bieg, który będę organizował otrzymał jego imię. I tak powstała idea tego biegu, który będzie organizowany co roku w terminie organizowanego przeze mnie Ultramaratonu Rowerowego im. Olka Czapnika – i co najważniejsze będzie to impreza cykliczna.

Dla zwiększenia atrakcyjności biegu postanowiłem, że odbędzie się on w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież szkolna i dorośli, osobno panie i panowie. Dodatkowo uznałem, że zwycięzcy 'open’ w każdej kategorii otrzymają przechodnie puchary i statuetki na własność, pozostali otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Ponadto bieg będzie miał oficjalną nazwę: I Bieg Przełajowy” im. Pawła Dodka o Puchar Przechodni Prezesa K.S. UZNAM Świnoujście.

Wszystkich pasjonatów biegów przełajowych, a także tych, którzy chcą w ten sposób uczcić pamięć Pawła Dodka zapraszam do udziału.

Cezary Dobrochowski
Prezes Zarządu
Klub Sportowy „UZNAM” Świnoujście

Więcej informacji znajdziesz tutaj. Zobacz mapę Biegu w pełnym rozmiarze.

Facebook