Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Zapisy na Stargard
13 marca 2019
Życzenia Wielkanocne
20 kwietnia 2019
Zapisy na Stargard
13 marca 2019
Życzenia Wielkanocne
20 kwietnia 2019

Info Supermaraton rowerowy GRYFLAND

I N F O

SUPERMARATON ROWEROWY GRYFLAND

 

Gryfland co roku organizowany jest praktycznie na takich samych zasadach, jednak w tym roku mam nadzieje że będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy od kilku lat współorganizujemy imprezę z Powiatem Gryfickim , a bazą całej rowerowej majówki jest GRYFARENA – obiekt w Gryficach stworzony do takich celów. Teraz napiszę parę informacji które są i ważne i potrzebne dla uczestników naszej imprezy.

1. Bazą Gryflandu  jest GRYFARENA do której dojazd prowadzi od ulicy Górskiej. Tu też znajduje się Biuro Zawodów.  Wokoło szkoły jest sporo miejsc parkingowych dla samochodów. W GRYFARENIE będzie punkt gdzie można się zarejestrować i pobrać pakiet startowy. Tutaj też będzie miejsce startu dystansów MINI i MEGA oraz starty honorowe dystansu MINI / start ostry na ulicy Kamieńskiej na placu LOKu / Przy GRYFARENIE  będzie wydawana zupka regeneracyjna, staramy się zorganizować  grilla .W obiekcie będą  udostępnione prysznice. Będzie  otwarty bar gdzie będzie można napić się kawy , zjeść lody  itp a w sobotę tutaj też odbędzie się zakończenie GRYFLANDU i Jazdy Na Czas.

2. Dystanse. Ultrasi startują o 5:30  wymaga się posiadanie oświetlenia może nie do jazdy nocą bo już będzie w miarę widno ale lampek ostrzegawczych tylnej i przedniej. Po starcie ostrym każdą z grup postaramy się pilotować do wylotu z miasta i pomóc w bezpiecznym przejeździe na newralgicznych skrzyżowaniach a więc w Uniborzu, przed Kamieniem Pom. w Strzeżewie i w Łukęcinie. Tą trasę do Lędzina / / ok.75km / pokonujecie tylko raz. Na 88 km w Trzebiatowie  dla wszystkich dystansów będzie punkt kontrolny i punkt żywieniowy. Drugi  P.K i P.Ż będzie na linii mety na rogatkach Gryfic  zaraz za skrętem na Rzęskowo. Dystans ULTRA i MEGA przejeżdżając przez metę rozpoczynają następną część dystansu. Bardzo ważnym odcinkiem jest przejazd w Gryficach ulicą Pomorską. Zaraz za szpitalem droga będzie dokładnie oznaczona gdzie trzeba skręcić – omija się tym najbardziej ruchliwą ulicę w Gryficach. Jednak jeśli ktoś się za długo zamyśli i przejedzie ten skręt jadąc dalej też dojedzie ale będzie to dłużej trwało. Ta droga później też będzie oznaczona , tak na wszelki wypadek. Dystans MEGA też startuje spod GRYFARENY  i tu również postaramy się pilotować grupy do wylotu z miasta. Dystans MINI staruje honorowo spod GRYFARENY i grupy są pilotowane na miejsce startu ostrego na ulicę Kamieńską na plac LOKu. i stamtąd będzie start ostry. Zamknięcie trasy Gryflandu następuje o godzinie 18. O 17 zamykamy punkt kontrolny i punkt żywieniowy w Trzebiatowie. Każdy z zawodników do godziny zamknięcia trasy jest uczestnikiem GRYFLANDU , po tej godzinie jest już osobą jadącą prywatnie jednak kiedy przyjedzie do Gryfic i zgłosi telefonicznie do organizatora  swój przyjazd będzie miał zaliczony przejechany dystans.

3.Punkty żywieniowe – Trzebiatów  zarządzany przez AKTYWNY TRZEBIATÓW oraz Gryfice zarządzany przez K.R. GRYFLAND  osobowo przez Darka Stalewskiego. Na punktach będzie woda, bułka jogurtowa i banan. Woda będzie w butlach 5 litrowych więc żeby skorzystać trzeba się zatrzymać.

4. Medale i puchary – każdy uczestnik który ukończy GRYFLAND  i w GRYFARENIE zda numer z chipem otrzyma pamiątkowy medal. 4 maja w sobotę o godzinie 15 na zakończeniu Rowerowej Majówki w Gryficach dzięki  pomocy Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego  i innych wspierających naszą imprezę przewidujemy puchary dla całego podium w każdej kategorii wiekowej z podziałem na rodzaje rowerów.  Odbędzie się też  konkurs z nagrodami.

5. Grupy Startowe –Gryfland jest pierwszą imprezą Cyklu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych w 2019 roku i  dla dystansu MEGA i ULTRA grupy startowe ustalane będą na podstawie końcowego rankingu Pucharu Polski w 2018 roku. Dla dystansu MINI tylko  pod warunkami określonymi w Komunikacie Technicznym  można ustalać grupę startową  ze swoimi znajomymi – a więc pospolity „koncert życzeń”

 

I to chyba wszystkie najważniejsze informacje.

Więcej w komunikacie technicznym na stronie :

//gryfland.pl/?page_id=1540
zapisy:

//www.t2w.pl/zapisy/18

 

Facebook