Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Co porabiają orgowie, gdy nikt nie patrzy?
9 lutego 2009
Ranking Pucharu Polski przygotowany przez Giosa
10 lutego 2009
Co porabiają orgowie, gdy nikt nie patrzy?
9 lutego 2009
Ranking Pucharu Polski przygotowany przez Giosa
10 lutego 2009

Jak hartuje się stal, czyli pasja tworzenia

Dziś z ogromną przyjemnością chciałbym przedstawić Wam kolejną drużynę. Team STC Stargard, który rodził się w bólach przemian ustrojowych w naszym kraju. Na jego przykładzie możemy pokazać, że zawsze warto podjąć się ciężkiej pracy i że na pewno ona kiedyś zaowocuje, jak owocuje teraz praca ludzi z STC. Ale o tym przeczytajcie sami. Piotrek oby tak dalej!

1. nazwa grupy- STC czyli Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów
2. miejsce działania- woj. Zachodniopomorskie, powiat /miasto –Stargard
3. szef klubu – prezes Piotr Chmielewski
4. ilość osób jeżdżących w teamie – 30 osób

W dniu 7 lipca 1989 r. pierwszym poważnym przedsięwzięciem było uruchomienie sklepu z artykułami sportowymi, ale już w roku 1990 z wypracowanego dochodu przekazano 11 mln zł (starych złotych) zawodnikom sekcji kolarskiej LKS Pomorze, którzy na zakupionych (wspólnie z Okręgową Spółdzielnią Mleczarską) „kozach” zdobyli drużynowe wicemistrzostwo Polski juniorów w składzie: Maciej Chmielewski, Grzegorz Łaniec, Marcin Wójcicki, Marek Romanowicz. W roku 1993 były czynione (bezskutecznie) kolejne próby zmiany statutu po to, aby uczynić STC klubem kolarskim dla zawodników z sekcji kolarskiej LKK Pomorze.

Ostatecznie oddzielenie od LKS Pomorze i powołanie Ludowego Klubu Kolarskiego nastąpiło w marcu 1995 r. STC na bazie prowadzonej działalności gospodarczej, mogło tylko udzielać doraźnej pomocy finansowej zawodnikom, a stając się klubem sportowym musiałoby zatrudnić trenerów, dysponować środkami transportu do przewozu zawodników na imprezy, zatrudnić kierowcę, a także mieć odpowiednią siedzibę i zatrudnić personel administracyjny.

W roku 1994 STC liczyło 30 członków zwyczajnych. W roku 1995 nastąpiło znaczne uszczuplenie dochodów z działalności gospodarczej ze względu na oddanie w ajencję sklepu wraz z zapleczem biurowym oraz przez bezpłatne przekazanie samochodu VW LT-31 do użytkowania dla LKK Stargard. Towarzystwo zorganizowało 17 czerwca ogólnopolski wyścig uliczny (Struga, Portowa, Chrobrego) zaliczany do challengeu górskiego Cyklosportu prowadzonego przez PZKol. Dziś STC Stargard ma nowe pokolenie, które z satysfakcją kontynuuje historię STC.

Wizytówką STC Stargard jest organizacja „Niedzieli z Rowerem” pod patronatem Prezydenta Miasta gdzie w każdą niedziele spotykamy się na rynku staromiejskim i ruszamy na wspólne przejażdżki rowerowe.

Najważniejszą imprezą organizowaną przez STC Stargard jest „Maratonu dookoła jeziora Miedwie”. W 2008 r. w zorganizowanym po raz pierwszy przez STC Stargard maratonie wzięło udział ok.150 zawodników z całego kraju. Trasa położona w wzdłuż brzegu 5-tego co do wielkości jeziora to płaska trasa drogami o nawierzchni każdego rodzaju (bruk, zdarty asfalt, polna droga itp.).Organizacja całej imprezy oraz sceneria wyścigu i zakończenie na promenadzie Miedwiańskiej zostało ocenione przez samych zawodników oraz media bardzo wysoko.

W 2009 STC Stargard będzie ponownie głównym organizatorem Maratonu, a już dziś wiemy że odbędzie się 1 sierpnia. Cel, jaki postawiliśmy sobie przy organizacji to wspaniała atmosfera, zabawa i rywalizacja. Nagród nie zabraknie, a będzie ich wiele. Każdy zawodnik, który weźmie udział w naszym wyścigu przy odbiorze numeru zostanie nagrodzony za udział w naszej imprezie. Ponadto każdy startujący weźmie udział w loterii, w której wylosować można wiele cennych nagród, a główną nagrodą tej loterii będzie Skuter!!!! Ufundowany przez głównego sponsora Imprezy ARIS –AUTO.

Ale to nie wszystko, na koniec w przepięknym amfiteatrze, gdzie będziemy się przez cały dzień razem bawić, wystąpi dla nas gwiazda muzyki polskiej. Ale zostawimy to w małej tajemnicy. Niebawem ukaże się na naszej stronie regulamin tej imprezy. Dzięki przychylności organizatorów Pucharu Polski w Maratonach Szosowych oraz GRYF Maraton MTB 1 sierpnia będzie datą naszej imprezy, za co serdecznie – korzystają z okazji – dziękujemy.
Zapraszamy! Na pewno nie będziecie żałować pobytu u nas oraz wspólnej zabawy – moc atrakcji, niespodzianek i nagród gwarantowana.

Więcej informacji na stronie www.stc.stargard.pl.

Wstęp: Musaszi
Tekst przygotował: Piotr Chmielewski

Facebook