Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Zapisy na Klasyk Radkowski
22 lutego 2013
Zapisy na maratony w 2013
24 lutego 2013

Chciałbym w tym sezonie nadal próbować umożliwić jazdę w grupach wg tak zwanego „koncertu życzeń”. Już w zeszłym roku było to możliwe między innymi na Klasyku Kłodzkim, w Kluczborku, na Liczyrzepie, w Łasku (jako rodzinny II).

Zainteresowanie było mierne, bo zawodnik nie będąc klasyfikowany w niczym znikał z wszelkich rankingów. Tak jakby w ogóle go na tym maratonie nie było.

W sezonie 2012 takie dystanse były do wyboru na: Klasyku Kłodzkim, w Kluczborku, na Liczyrzepie, w Łasku (jako rodzinny II).

Zainteresowanie było mierne, bo zawodnik nie będąc klasyfikowany w niczym znikał z wszelkich rankingów. Tak jakby w ogóle go na tym maratonie nie było.

Proponuję więc kilka modyfikacji.

Dla przypomnienia:
Dystans „towarzyski” będzie powieleniem dystansu zwykłego. Różnica polega tylko na tym, że zawodnik nie będzie klasyfikowany w Imprezie i w Pucharze Polski.

Pierwsza zmiana:
Będzie figurował jednak w Rankingu Imprezy, ale tylko z podanym czasem przejazdu (bez zajęcia jakiegokolwiek miejsca). Tacy zawodnicy będą tam figurowali w porządku alfabetycznym po miejscach numerowanych.

Po drugie:
Będzie zaliczany i klasyfikowany w Generalce Wszechczasów.

Po trzecie:
Będzie figurował w rocznej Generalce stanowiącej sumę wszystkich imprez w sezonie – tu podobnie jak w Rankingu Imprez bez klasyfikowania miejsc, a jedynie z czasami.

Co należy zrobić, żeby wystartować z wybranymi osobami?

Należy zapisując się wybrać rodzaj dystansu. Na przykład „Giga towarzyski”, „Mega towarzyski”, bądź „Mini towarzyski” oraz w uwagach napisać, z kim chciałoby się jechać w jednej grupie – oczywiście ta druga osoba musi mieć wybrany również dystans towarzyski!

Dzisiaj poczułem – nie wiedzieć jakim cudem – pierwsze wiosenne słońce.
Czy to możliwe?

Pozdrawiam Was w związku z tym, tym bardziej serdecznie,
Pepe

Facebook