Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Dopiero Łobez wyłoni zwycięzców Pucharu Polski?
19 września 2011
Łobez – miejsca noclegowe
22 września 2011

W sobotę, 24 września br. kolejny raz spotkamy się na Łobeskim Maratonie Rowerowym im. Eugeniusza Gostomczyka, jednej z edycji Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych.

Długo zastanawialiśmy się nad wyborem trasy, ostatecznie zwyciężyła – moim zdaniem – najbardziej widowiskowa, zbliżona do trasy I Łobeskiego MR z 2005 roku. Trudna, ale ciekawa i urozmaicona, w większości wiedzie drogami powiatu łobeskiego i łączy miasta Łobez, Węgorzyno, Resko z miejscowością gminną Radowo Małe, gdzie znajduje się Start i Meta Maratonu.

Do dyspozycji uczestników przygotowaliśmy dystanse dopasowane do możliwości fizycznych i hartu ducha. Dystans 45 km nazwaliśmy „rodzinnym”, licząc, że weźmie w nim udział spora grupa uczestników z tego kręgu cyklistów i młodzież szkolna pod opieką nauczycieli. Dystans MINI to 135 km, dystans MEGA to 180 km (mini + maraton rodzinny) oraz dystans GIGA 270 km, będący podwójną pętlą dystansu MINI. Ogólna suma przewyższeń na dystansie 270 km wynosi 1140 m.

Myślę, że każdy z zainteresowanych znajdzie trasę dla siebie. Wspominając Gienka, przyjaciela wielu maratończyków, licząc na piękną wrześniową pogodę zapraszam do Radowa Małego.
Życzę sukcesów sportowych w Maratonie i punktacji końcowej Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych.

Roman Ciechański
Komandor Maratonu

Więcej informacji na stronie Łobeskiego Maratonu Rowerowego i na naszym forum.

A maruderzy, niezdecydowani i ci, którym właśnie udało się uprosić urlop wciąż jeszcze mogą się zapisać wypełniając ten formularz (klik).

Facebook