Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
"Green Cyklo Bies" czyli rowerem po Bieszczadach, ale i nie tylko
9 stycznia 2009
Reynolds na polskich szosach
13 stycznia 2009

I już wszystko wiemy! W czerwcu w Gryficach czeka nas nie lada wyzwanie, ale i świetna zabawa. Uroków Gryfickich okolic chyba nikomu nie muszę przedstawiać, gościnności ludzi tam mieszkających również.

Właśnie tam Marek Zadworny wraz ze swoją ekipą podjął się organizacji Mistrzostw Polski w Maratonach Szosowych. Mistrzostw innych niż dotychczas. Myślę, że formuła w jakiej odbędą się mistrzostwa jest godna uwagi. Odbiega ona od formy poprzednich imprez mistrzowskich jakie odbywały się w Łobzie, jednak dająca każdemu startującemu możliwość walki o tytuł Mistrza Polski w Szosowych Maratonach, bez względu na kategorię wiekową. Bo właśnie w nich będą wyłaniani Mistrzowie!!!.

Smaczku imprezie dodaje to, że Marek zdecydował się również na rozegranie dzień przed maratonem czasówki która ma wyłonić Mistrzów Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas.

Jak dowiedziałem się u źródła, w wyścigu zostaną wyłonieni Mistrzowie Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas na podstawie grup wiekowych, jednak bez uwzględnienia rodzajów rowerów. Dotyczy to kobiet jak i mężczyzn. Warunkiem przyznania tytułu jest klasyfikacja minimum 3 uczestników kategorii wiekowej. Jednak warunkiem sklasyfikowania w czasówce jest przejechanie i ukończenie dnia następnego któregoś z dystansów maratonu GRYFLAND – 80km, 160km lub 240km. W końcu to impreza maratońska. Myślę że to tyle w kwestii wstępu.

Regulamin imprezy na naszym forum pod tym linkiem.
Miłej lektury.

Robert 'Musaszi’ Patkowski

Facebook