Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
W niedzielę I Supermaraton Jastrzębi Łaskich
5 czerwca 2011
Noclegi w Gorzowie
7 czerwca 2011

Już w najbliższą sobotę, 11 czerwca w Międzylesiu odbędzie się pierwsza z pięciu planowanych edycji cyklu Korona Gór, nad którą Supermaraton.org ma zaszczyt objąć patronat. Na kolarzy czeka 11-kilometrowy podjazd do Jodłowa i 350 metrów przewyższenia. W dodatku, jak uprzedza organizator, szczególnie na końcówce czasówki kaseta z zębatką 26 lub 28 może okazać się niezbędna.

 

Skoro chodzi o Kotlinę Kłodzką nietrudno domyślić się, że za tą kolarską ścianą płaczu stoją te same osoby, które na ubiegłorocznym Klasyku Kłodzkim zafundowały nam wymagającą Porębę.

Tym razem Kasia i Andrzej, nie tylko tym, którzy chcą się rozgrzać przed kolejną edycją KK proponują bliższą znajomość z najbardziej wymagającymi podjazdami Ziemi Kłodzkiej. W otaczających region Górach Stołowych, Górach Bardzkich, Górach Bystrzyckich i Masywie Śnieżnika zdecydowanie ich nie brakuje.

Z zapowiedzi organizatorów wynika, że kolejne edycje odbędą się w okolicach miast Kotliny Kłodzkiej, które warto poznać, zwłaszcza, że pretendują do miejscowości przyjaznych rowerzystom. Międzylesie, które gościć będzie kolarzy w najbliższy weekend liczy ok. 3 tys. mieszkańców, a jego niezaprzeczalnym walorem jest położenie na trasie między Polską a Czechami oraz to, że  infrastruktura miasta została podporządkowana turystom, również tym na rowerach.

W sumie w gminie wytyczono aż 135,3 km szlaków rowerowych, starannie opisanych, wraz z informacjami o krajoznawczych atrakcjach na stronie Międzylesia.

Czas na ich pokonywanie wszyscy uczestnicy Korony Gór, zdobywający podjazd do Jodłowa będą mieli dopiero w późne sobotnie popołudnie. O ile znajdą jeszcze siły na rowerowe wyprawy.

Poniżej prezentujemy plan czasówki:
Biuro zawodów: Międzylesie, ul. Chrobrego 2, przy Szkole Podstawowej
Godziny otwarcia biura: od 10:00 do 11:45 (wydawanie numerów startowych)
Godzina startu: pierwszy zawodnik wyruszy na trasę o godzinie 12:00
Wpisowe: 20 zł
Dekoracja: na polu namiotowym w Międzylesiu o godzinie 14:00, kiedy wszyscy kolarze powinni już pojawić się na mecie

Oprócz satysfakcji z pokonania podjazdu na mecie czekać będą na Was pamiątkowe dyplomy, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii trofea sportowe.

Zapraszamy do Międzylesia już w najbliższą sobotę 11 czerwca!

Więcej informacji na stronie Korony Gór.

Facebook