Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Obiad dla osoby towarzyszącej na Pętli Drawskiej
12 czerwca 2014
Certyfikaty z Supermaratonu Jastrzębi Łaskich
12 czerwca 2014
Obiad dla osoby towarzyszącej na Pętli Drawskiej
12 czerwca 2014
Certyfikaty z Supermaratonu Jastrzębi Łaskich
12 czerwca 2014

Remek Siudziński po pierwszym dniu RAAM

Rok temu śledziliśmy doniesienia o zmaganiach Janka Lipczyńskiego i Bogusia Kramarczyka, pierwszych Polaków w Race Across America. Ależ było emocji! W tym roku ich śladem pojechał Remek Sudziński, ale w kategorii solo. Zobaczmy, jak idzie, a raczej jedzie Ultrakolarzowi!

Remek Siudziński - Race Across America

Po upływie 1d 01:16:52 Ultrakolarz pokonał 356,4 mili, co stanowi 11,9 proc. trasy najcięższego wyścigu kolarskiego na świecie – Race Across America.

O godz. 12:48 czasu pacyficznego letniego (Pacific Daylight Time)[1], który jest czasem lokalnym w Oceanside, CA, zawodnik Remigiusz Siudzinski pracuj.pl wystartował w Race Across America 2014.

Zawodnik startuje w wyścigu w kategorii solo mężczyźni poniżej 50 roku życia na pionowym pojedynczym rowerze. Remek jest pierwszym Polakiem stratującym w RAAM w kategorii solo.

Pierwszego dnia wyścigu, ze względu na małe odległości pomiędzy Zawodnikami i Zespołami oraz wąskie drogi bez bezpiecznego pobocza, od Oceanside do Old Castle Road regulamin zakazuje pomocy pojazdów wspierających. Na ten odcinek Zawodnik miał przygotowany zapas wody i jedzenia.

Od Old Castle Road do 19:00 czasu lokalnego dozwolone było jedynie wspieranie wyprzedzające (leapfrog support)[2]. Dopiero od Borrego Springs Remigiusz Siudziński jechał z pojazdem wspierającym.

Pierwsze osiem godzin w pojeździe wspierającym jechali: Jarosław Siudziński – lider Zespołu, Michał Dąbski i Kuba Kiedrowicz. W pojeździe wspierającym zawsze są minimum trzy osoby: kierowca, nawigator i karmiciel.
Zmiana ekip w pojeździe wspierającym odbywa się co około 8h. Podczas pierwszej doby odbyły się trzy postoje:

Postój pierwszy (ok. 15-minut): 5 minutowy masaż Zawodnika wykonany przez Jacka Siudzińskiego, wymiana baterii w sprzęcie Zawodnika, zamiana ekip w samochodach.

Postój drugi (ok. 30 minut): Kilkuminutowy masaż i odpoczynek Zawodnika, wymiana baterii, zamiana ekip w samochodach.

Postój trzeci (ok. 2 godzin): długi masaż, ciepły posiłek dla Zawodnika: kasza kuskus i pierś z kurczaka, sen.

Remigiusz Siudziński co godzinę wypija nutridrink, przyjmuje żele z węglowodanami i pije dużo wody z izotonikami (ponad jeden bidon na godzinę).

W ciągu pierwszej doby za pomocą systemu nawigacyjnego napisanego przez Lidera Zespołu, Jarosława Siudzińskiego Team przesłał 5 informacji. Każda zawiera bieżące wiadomości:
czas lokalny,
czas wyścigu,
Stan
skład Zespołu w pojeździe wspierającym, na przykład:
Kierowca: Czarek
Nawigator: Mariusz
Karmiciel: Zbyszek
Operator: Mariusz
średnia prędkość
wysokość
ilość mil przejechanych przez Zawodnika od startu Wyścigu
ilość mil pozostały do mety RAAM
czas jazdy
ilość czasu pozostałego do zakończenia wyścigu
pokonane przewyższenia (również w przeliczeniu procentowym)

Informacje o postępach w jeździe oraz ciekawostki dot. Race Across America są na bieżąco publikowane na fanpejdżu Ultrakolrza: https://www.facebook.com/Ultrakolarz

Zawodnika 512 – Remigiusz Siudziński pracuj.pl można śledzić na stronie: http://www.ridefarther.com/

Team Ultrakolarza liczy osiem osób. Siedem towarzyszy Remkowi w USA:
Jarosław Siudziński – Lider Zespołu
Cezary Urzyczyn – Wicelider Zespołu
Michał Dąbski – trener mentalny
Jacek Siudziński – opieka medyczna
Mariusz Michalik – obsługa foto/video
Zbigniew Myśliński – wsparcie techniczne
Kuba Kiedrowicz – wsparcie techniczne

Jedna osoba, Martyna Kwiatkowska, z Polski wspiera Zespół. Martyna odpowiada, m.in. za obsługę strony http://ultrakolarz.pl/, fanpejdża: https://www.facebook.com/Ultrakolarz i kontakt z mediami.

Tekst: Martyna Kwiatkowska
Zdjęcie: Mariusz Michalik

[1] Race Across America odbywa się w 4 strefach czasowych. Podczas wyścigu oficjalnym czasem raportowania i śledzenia Zawodników jest czas wschodnioamerykański letni (US Eastern Time Zone, Eastern Daylight Time (EDT). Czasy startu podany jest według czasu pacyficznego letniego (Pacific Daylight Time), który jest czasem lokalnym w Oceanside, CA. (tłumaczenie robocze Regulaminu Race Across America 2014)

[2] Wspieranie wyprzedzające (Leapfrog Support) – sposób wsparcia, podczas którego Pojazd Wspierający nie jedzie bezpośrednio za Zawodnikiem, ale wyprzedza go w tempie ruchu ulicznego. Samochód zatrzymuje się na poboczu, czeka, aż Zawodnik go wyprzedzi, a następnie dogania go w tempie ruchu ulicznego i zatrzymuje się znowu. (tłumaczenie robocze Regulaminu Race Across America 2014)

Facebook