Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Obowiązkowe kamizelki i kaski dla dzieci?
30 października 2008
Ćwierć wieku na dwóch kółkach
31 października 2008

Co może być lepszego niż karbonowa superrama w firmowej kolekcji? Dwie podobne ramy, a może nawet trzy. Do podobnego wniosku doszedł Cannondale, który oprócz wyczynówki przygotował sprzęt turystyczny i dla początkujących użytkowników.

Cannondale na sezon 2009 przebudował swoją paletę szosówek. Obok modelu SuperSix, przedstawionego już w sezonie 2008, pojawi się nowo skonstrowana rama Six, która zastąpi wycofane System Six i Six13. Nowy Six Carbon został w całości, włącznie z hakami, wykonany z kompozytu. Oczywiście spostrzegawcze osoby natychmiast dostrzegą podobieństwa do „starszego brata” SuperSix, w postaci zwężającej się ku dołowi rury sterowej (z 1-2/8 na 1-1/4 cala) i odpowiednich sterów, bardzo grubej rury dolnej ramy, jak i potężnych widełek łańcuchowych tylnego trójkąta.

W przypadku środka suportu konstruktorzy postawili na nowy standard BB30 z osią suportu o podwyższenej średnicy. Cannondale to jeden z pionierów tego rozwiązania z korbą SI, po dołączeniu do obozu przez SRAMa i FSA wygląda na to, że coraz bardziej się rozpowszechnia. Oczywiście rozwiązanie ma obniżyć masę i podnieść sztywność. Jeszcze ciekawsza jest konstrukcja górnej części ramy, gdzie rura staje się coraz cieńsza, zbliżając się ku podsiodłowej. Wraz z bardzo cienkimi rurkami górnymi tyłu ma to gwarantować wysoki komfort jazdy. Zabieg jak najbardziej celowy – Six Carbon ma być przeznaczony dla osób jeżdżących dalekie dystanse. (…)

Zobacz więcej: na stronie producenta.

Źródło i ciąg dalszy: bikeWorld.pl.

Facebook