Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Boguś i Janek w połowie RAAM (przydatne linki)!
19 czerwca 2013
Pilnie potrzebna krew dla kolarza
28 czerwca 2013
Boguś i Janek w połowie RAAM (przydatne linki)!
19 czerwca 2013
Pilnie potrzebna krew dla kolarza
28 czerwca 2013

22-letnia Patrycja Marach z Przemyśla ma jeszcze mnóstwo marzeń. Do największych z pewnością należy ukończenie italianistki na Uniwersytecie Warszawskim…

Patrycja urodziła się z sinicą – wadą serca. W 2011 roku została zakwalifikowana do przeszczepu płucoserca. Niestety, w tym samym momencie został u niej wykryty guz na kręgosłupie. U normalnego człowieka byłby to zwykły zabieg, jednak ze względu na wadę serca, operacja należy do skomplikowanych.

Operacji podjęła się klinika w Szczecinie. Koszt usunięcia guza to ok. 40 tysięcy zł i – niestety – nie jest on tym razem refundowany przez państwo. Po usunięciu guza Patrycja z powrotem trafi na listę przeszczepu płucoserca.

Chcemy pomóc Patrycji. Od kilku miesięcy szukamy środków na operację Patrycji. Dotychczas na wymagane 40.000 zł udało nam się zebrać aż 24.000 zł, lecz to wciąż nie jest wystarczającą kwotą.

Uruchamiamy – po raz III – rowerową akcję pomocy chorym dzieciom – ZŁOTÓWKA ZA KILOMETR. Poprzez wyprawę rowerową z Przemyśla do Teheranu chcemy zainteresować media oraz zwrócić uwagę ludzi o dobrych sercach na chorą Patrycję i wierzymy, że nasz trud i zmęczenie związane z wyprawą pomoże zebrać potrzebną kwotę.

Organizatorami akcji są Marcin Szworak z Krakowa oraz rodowici szczecinianie: 19-letni Grzegorzem Szalewicz – tegoroczny maturzysta i jego mama – Małgorzata Szalewicz.

Chłopcy zmierzą się z trasą liczącą ponad 5000 km: z Przemyśla do stolicy Iranu – Teheranu. Trasa będzie przebiegać przez Ukrainę, Rosję, Gruzję, Armenię i Iran. Wyprawa będzie wyjątkowo trudna, gdyż trzeba będzie stawić czoła pasmu Kaukazu Wielkiego oraz pasmu górskiemu – Elbrus. Mama Grzegorza przejedzie z nimi przez Ukrainę – do granicy z Rosją.

Ruszamy 6 lipca 2013 roku z Przemyśla (Przemyski Rynek, godz. 9.30).

Do grona osób wspierających akcję dołączył do nas światowej klasy fighter, od 2011 Międzynarodowy Mistrz KSW – Jan Błachowicz oraz Tomek „Gorilla” Drwal – fighter MMA. Przejadą oni z nami pierwszy etap trasy do Lwowa. Z pewnością „Złotówka za kilometr” będzie miała najbardziej waleczną obstawę w swojej historii!!!

Wsparcia medialnego udzieliły nam TVP Rzeszów, Radio Eska, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Przemyska oraz Życie Podkarpackie. Patronat nad akcją objął między innymi Prezydent Przemyśla oraz Fundacja Caritas.

Wyżej wspomniana akcja jest już trzecim przedsięwzięciem naszej rowerowej akcji pomocy chorym dzieciom „Złotówka za kilometr”. W 2006 roku zebrano 20 tysięcy na protezę dla Karoliny Wajdy pokonując trasę z Przemyśla na Wyspę Krk oraz z powrotem, natomiast w 2011 roku zebrano 30 tysięcy złotych na przeszczep szpiku kostnego dla Wiktorii Kowalczyk. Wówczas rowerowa wyprawa prowadziła z Przemyśla do tureckiej miejscowości Zonguldak – położonej w Azji Mn.

W tym roku naszym celem jest uratowanie życia młodej dziewczyny…

Istotne jest to, że organizatorzy sami pokrywają koszty podróży. Pieniądze od darczyńców trafiają prosto do potrzebujących objętych akcją. Zatem każdy, kto włączy się w akcję ma stuprocentową pewność, że pomaga chorym.
Wszystkie informacje uzyskacie Państwo na stronie: www.ZlotowkaZaKilometr.pl (klik).

Zachęcam do przeczytania artykułu na stronie Tomasza Drwala o akcji: http://tomaszdrwal.pl/razem-pomozmy-patrycji-akcja-zlotowka-za-kilometr/

Facebook