Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2018

Oborniki Wlkp.
14.04

Śrem
28.04

Stargard
12.05

Wolsztyn
19.05

Radków
26.05

Łask
03.06

Rewal
16.06

Nowogard
23.06

Nietążkowo
7.07

Karpacz
14.07

Zieleniec
28.07

Lubomierz
12.08

Gryfice
18.08

Choszczno
1.09
Bez Pętli Beskidzkiej
18 marca 2010
Amber Road 2010 – limit drużyn osiągnięty
28 marca 2010

Organizatorzy Klasyka Kłodzkiego i Klasyka Radkowskiego miłośników dwóch kółek (i nie tylko!) serdecznie zapraszają w swoje strony. Tegoroczny sezon kolarski w Kotlinie Kłodzkiej obfitować będzie w rowerowe atrakcje. Tego absolutnie nie można przegapić!

Tegoroczny sezon kolarski obfitować będzie w liczne atrakcje – zarówno dla kolarzy amatorów, jak i dla tych, którzy zasmakowali w maratonach.

Stowarzyszenie Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej przygotuje dla aktywnych rowerowo turystów nie lada gratkę – dwa supermaratony szosowe, wchodzące w skład Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, oraz dwa maratony MTB.

Sezon maratonów Kotlinie Kłodzkiej rozpocznie się już 8 maja, w Radkowie. W tym dniu, z wielkim hukiem, wystartuje po raz pierwszy Pętla Stołowogórska – Klasyk Radkowski. Impreza ta, przygotowana z myślą o maratończykach, którzy preferują długodystansową jazdę na rowerze, odwiedzi najpiękniejsze zakątki Gór Stołowych – Radków, Kudowę Zdrój, oraz liczne mniejsze miejscowości położone w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Jeżeli podobają się Wam tego typu imprezy, to koniecznie musicie być z nami 7 sierpnia w Zieleńcu. To wtedy wystartuje VII już edycja kultowego maratonu szosowego – Klasyk Kłodzki. Przygotujemy dla Was wspaniałe trasy, od najkrótszej (przygotowanej z myślą o dzieciach, oraz początkujących rowerzystach), po najdłuższą, liczącą ok. 240 km i prowadzącą przez wszystkie podjazdy w Kotlinie Kłodzkiej.

W obu imprezach prowadzone są klasyfikacje ze względu na wiek, płeć oraz rodzaj roweru, dlatego mile widziani są miłośnicy rowerów szosowych i tzw. górskich.

Jeżeli gustujesz w jeździe po drogach leśnych nie może Ciebie zabraknąć 15 sierpnia. Przyjedź do Zieleńca, a zaskoczy Ciebie miła atmosfera III Otwartych Mistrzostw Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka. Razem z innymi uczestnikami maratonu wyruszysz na trasę poprowadzoną malowniczymi szlakami Gór Bystrzyckich i Orlickich.

Na zakończenie tegorocznych zmagań – Maraton MTB Śladami Wilka. Tym razem w Międzylesiu, skąd 5 września udacie się w kierunku Gór Bystrzyckich. A może Śnieżnika? Kto wie

Jeżeli lubisz wspaniałą zabawę, czas spędzony na zdrowej rywalizacji w duchu fair play, a przy okazji chcesz poznać najpiękniejsze tereny Ziemi Kłodzkiej – zapraszamy!

Katarzyna Michalik

Źródło: strona organizatora Klasyka Radkowskiego i Klasyka Kłodzkiego.

Facebook