Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2017

Oborniki Wlkp.
22.04

Gryfland Nowogard
29-30.04

Stargard
13.05

Radków
20.05

Choszczno
27.05

Łask
04.06

Świnoujście
10.06

Wolsztyn
24.06

Nietążkowo
8.07

Zieleniec
22.07

Karpacz
02.09

Rewal
16-17.09

Zaproszenie na maraton w Świnoujściu

Najstarszy maraton rowerowy z cyklu Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Jednocześnie, obok Gorzowskiego maratonu, prekursor owego cyklu imprez. Ultramaraton Rowerowy im. Olka Czapnika wzdłuż Zalewu Szczecińskiego w Świnoujściu wystartuje już po raz trzynasty.

Maraton w Świnoujściu

14 września na trasę ze Świnoujścia do Stepnicy wyruszą zawodnicy amatorzy i sympatycy kolarstwa z całego kraju. Celem każdego z nich będzie, jak co roku, pokonywanie własnych ograniczeń i walka o każdą sekundę na jednym z trzech dystansów (108, 216 lub 324km).

Na trasie rozlokowane będą punkty kontrolne i żywieniowe, gdzie uzupełnić będzie można zapas pożywienia i wody. Dodatkowo, w Świnoujściu, dla uczestników będzie dostępny punkt serwisowy. Po zakończeniu wyścigu na każdego zawodnika czekać będzie ciepły posiłek. A wieczorem odbędzie się tradycyjne już spotkanie przy grillu, gdzie w koleżeńskiej atmosferze uczestnicy będą mieli okazję podzielić się doświadczeniami z trasy i jeszcze raz przeżyć cały maraton podczas degustacji smażonej świeżej rybki i popijając… na przykład sokiem.

Od lat impreza cieszy się rosnącą popularnością ze względu na swoją malowniczą trasę i dobrą organizację. Maraton jest dostępny dla każdego, bez względu na jego poziom przygotowania. Każdy uczestnik jest zwycięzcą. Dostępne są również trasa „rodzinna” licząca 33 lub 16 km dla tych, którzy chcą maraton przeżyć w gronie najbliższych.

Maraton w Świnoujściu

Maraton w Świnoujściu

Stałym zwyczajem już stało się współtowarzyszenie maratonowi przez Bieg przełajowy imienia Pawła Dodka, który w tym roku odbędzie się po raz 5. Zawodnicy zmierzą się na jednym z dwóch dystansów: 12,5 km i 23 km, aby powalczyć o Puchar Prezesa Klubu Sportowego „UZNAM” Świnoujście.

Maraton w Świnujściu

Na rowerze, czy biegiem… zapraszamy do Świnoujścia w dniach 14-15 września 2013. Warto być tutaj z nami.

Zapisy i więcej informacji na stronie Ultramaratonu im. Olka Czapnika (klik).

Źródło: iswinoujcie.pl (klik).