Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Depnij w pedały aż wyjdą gały
31 lipca 2007
Upragnione Podium Kłodzkie
3 sierpnia 2007

Jan Szymkiewicz

Witam wszystkich uczestników i miłośników szosowych maratonów rowerowych.

Pragnę podać parę informacji i zainicjować dyskusję na temat Choszczeńskiego Maratonu Rowerowego „Pętla Drawska”. Po ubiegłorocznej przerwie w organizacji tej imprezy powracamy w tym roku na arenę maratonowego Pucharu Polski.

Wszystkie informacje dotyczące PD zawarte są w regulaminie imprezy na naszej stronie internetowej, jednak pragnę uszczegółowić niektóre z nich. Maraton PD odbędzie się zgodnie z ustalonym terminarzem, czyli w dniach 11 – 12 sierpnia 2007 r. w Choszcznie (woj. zachodniopomorskie).
Przygotowane będą cztery trasy Maratonu: 79 km, 152 km, 301 km i 453 km. Wyniki na tych trasach będą wliczane do punktacji Pucharu Polski w szosowych maratonach rowerowych. Dodatkowym, a może najważniejszym elementem Pętli Drawskiej jest pomysł organizacji Mistrzostw Polski.
W ramach PD odbędą się Mistrzostwa Polski w Szosowym Maratonie Rowerowym na dystansie 453 km. Zwyciężca tego dystansu otrzyma puchar i tytuł Mistrza Polski.


Dla uzupełnienia informacji o trasach informuję, że dystans 79 km przeznaczony jest przede wszystkim dla rowerzystów, którzy nie znają jeszcze swoich możliwości wydolnościowych, którzy rozpoczynają przygodę z maratonami, dla osób towarzyszących maratończykom, dla młodzieży i turystów rowerowych. Kolarzy i „ścigantów” zapraszamy na dłuższe dystanse.


Czynimy wiele starań, aby po rocznej przerwie Choszczeński Maraton Rowerowy „Pętla Drawska” był wzorowo zorganizowany, aby przyniósł jego uczestnikom jak najwięcej sportowych sukcesów i przyjemnych wrażeń ze startu i pobytu w naszym mieście.

Facebook