Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Wjazd na Okraj tradycyjnie 15 sierpnia
26 lipca 2010
Memoriał Fisha po raz trzeci
3 sierpnia 2010
Wjazd na Okraj tradycyjnie 15 sierpnia
26 lipca 2010
Memoriał Fisha po raz trzeci
3 sierpnia 2010

Czekają na Ciebie na Klasyku Kłodzkim

Sezon kolarski w pełni. Co rusz na stacjach sportowych emitowane są relacje z najbardziej znanych wyścigów. Siedząc w fotelu obserwujemy zmagania zawodowców, przyglądamy się scenerii, w jakiej na twarzach zawodników pojawiają się pot i łzy. Jesteśmy świadkami małych i wielkich dramatów. Niejeden z nas chciałby spróbować jak to jest walczyć z bólem, zmierzać się z granicami własnej wytrzymałości. Myślisz, że to niemożliwe? Otóż nie! Cudze chwalicie a swego nie znacie….

Zainteresowany? Uchylę Wam rąbka tajemnicy. Jest taka kotlina w Polsce, gdzie wszystko jest możliwe. Kotlina Kłodzka. I właśnie tutaj, między 6 a 8 sierpnia odbywa się najtrudniejszy maraton szosowy w Polsce – Klasyk Kłodzki. Spytasz, dlaczego najtrudniejszy? Otóż, dlatego, że przygotowany jest z myślą o ludziach, którzy nie boją się gór, zmiennej pogody a także chcą poznać uczucie satysfakcji po pokonaniu własnych słabości. Przygotowany przez tych i dla tych, którzy kochają rower.

Klasyk Kłodzki daje Ci szansę poznania najpiękniejszych zakątków Ziemi Kłodzkiej. Startujemy z Zieleńca, znanego bardziej jako zimowa baza narciarska, a następnie udajemy się w stronę Mostowic, gdzie przekraczamy granicę i wkraczamy do Republiki Czeskiej. Trasa wiedzie przez strome podjazdy w Czechach, następnie wraca do Polski gdzie poprowadzi nas na Drogę Sudecką, Przełęcz Puchaczówkę. Jeżeli myślisz, że to wszystko, co jesteśmy w stanie zaoferować, to się mylisz!

Specjalnie dla Was stworzyliśmy trzy dystanse, aby każdy mógł poczuć ogień w płucach podczas wspinaczki krętymi górskimi drogami, które prowadzą kolarzy przez Góry Bystrzyckie, Góry Krowiarki i Góry Orlickie. Jeżeli jesteś zaprawiony w boju, uwielbiasz długie dystanse, to dla Ciebie jest dystans Giga- 200 km i 3646 metrów przewyższeń. Jeżeli gustujesz w nieco krótszych „przejażdżkach”, to zapraszamy na dystans Mega, czyli 115 km i 2150 metrów przewyższeń. Ale hola hola ! Pamiętamy też o tych, którzy chcą się doskonale bawić, zawrzeć rowerowe przyjaźnie i po raz pierwszy zasmakować trudu supermaratonu w prawdziwych górach. To dla Was jest trasa Mini licząca 65 km i 1286 metrów przewyższeń.

Ale to nie wszystko! Tak jak w zeszłym roku, tak i teraz, zapraszamy do uczestnictwa osoby niepełnosprawne. Dla Was stworzyliśmy kategorię N. N, bo jesteście Niesamowici, Niepowtarzalni i Niezwyciężeni. Bo pokażecie, kto tu tak naprawdę rządzi!

W zeszłym roku na linii startu stanęło 444 kolarzy z całego świata. Wśród nich również kobiety! Przez jednego z uczestników Klasyk Kłodzki został nazwany „Pro Tourem w pigułce”. Dlaczego? Dlatego, że „pogoda jak na Tour de Pologne, długość jak w Giro d’Italia, podjazdy jak w Tour de France, stan drogi jak w Paris Roubaix„. A jacy bohaterowie! Każdy z Was może nim zostać. Wystarczy chcieć i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Czy warto? Oczywiście! Poznasz wielu wspaniałych ludzi, zobaczysz przepiękne widoki, odczujesz magiczną atmosferę supermaratonu, dzięki której czujesz się jak w domu. Na rowerze każdy kolarz niezależnie od tego, czy jest młody, czy należy już do „starszaków” jest równy! To tutaj, niezależnie od miejsca, otrzymasz medal i dyplom ukończenia Klasyka Kłodzkiego. Bo dla nas każdy z Was jest zwycięzcą!

Chcesz spróbować? Nic prostszego, wszystko jest na wyciągnięcie Twojej ręki! Bierz urlop, pakuj się i 7 sierpnia przyjedź do nas. Czekamy na Ciebie!

Zapraszamy!
Katarzyna Michalik
www.klasykklodzki.com

Facebook