Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Czekają na Ciebie na Klasyku Kłodzkim
28 lipca 2010
Nie odbędzie się Jeziorak Tour
5 sierpnia 2010

Maraton MTB im. Artura Filipiaka, który odbędzie się 15 sierpnia w Zieleńcu, to nie tylko wspaniałe zawody kolarskie, ale przede wszystkim doskonała zabawa. Przeprowadzony w atmosferze rodzinnego pikniku maraton to możliwość zmierzenia się z samym sobą, Górami Orlickimi i Bystrzyckimi, a także reprezentacją Polski MTB, która zapowiedziała swoją obecność.

W maratonie tym nie chodzi o wynik, ambicje. Tu chodzi o uczestnictwo, zabawę, uśmiech na twarzy. To tutaj spotkasz uczniów, studentów, zwykłych ludzi, którzy chcą zakosztować nutki rywalizacji.

Memoriał im. Artura Filipiaka to maraton przygotowany już po raz trzeci. I tak jak w zeszłym roku nie zabraknie dwóch tras: krótszej (32 km), wyznaczonej z myślą o tych, którzy rower traktują jako hobby, oraz dłuższej (60km), dla tych, którzy po pierwszej pętli będą czuli lekki niedosyt.

To tutaj spotkasz na trasie Ryszarda Szurkowskiego, najlepszego polskiego kolarza wszechczasów, Maję Włoszczowską, Olę Dawidowicz. Tutaj spotkasz także śmiałków, którzy walczyć będą o tytuł Mistrza i Mistrzyni Dolnego Śląska.

Nie wiesz, czy warto spróbować? Warto! W zeszłym roku na starcie stanęło 460 kolarzy. Dołącz do nich, zmierz się z samym sobą.

Każdy z nas ma jakieś marzenia – znaleźć szczęście, zbudować dom, posadzić drzewo. Jednym z marzeń naszego przyjaciela – Artura – było zorganizowanie maratonu MTB w miejscu w rodzinnym mieście, w miejscu, które kochał.

Niestety Arturowi nie dane było zrealizować swojego marzenia. Dlatego my, jego przyjaciele, rodzina, brać kolarska, chcemy zrobić to za niego. Pojedź razem z nami dla Artura „Fisha”, aby pamięć o nim żyła długo…

www.memorial.bikebrother.pl

Zdjęcie pochodzi ze strony organizatora.

Facebook