Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Rower to jest świat!
8 marca 2011
Wrócił!
10 marca 2011

1. Czym jest Pętla Stołowogórska?
Pętla Stołowogórska jest jednym z maratonów szosowych wchodzących w skład Pucharu Polski w Maratonach Szosowych. Jest to jeden z nielicznych górskich maratonów szosowych, jakie odbywają się w Polsce, które mają na celu wyłonienie najlepszych polskich maratończyków.

Klasyk Radkowski - Pętla Stołowogórska - Radków

2. Dlaczego Pętla Stołowogórska?
Pomysł na nazwę imprezy – Pętla Stołowogórska – wziął się z chęci promowania rejonu Parku Narodowego Gór Stołowych, oraz terenów mu przyległych, przez które prowadzić będzie trasa imprezy.

3. Dlaczego Pętla Stołowogórska jest wyjątkową imprezą?
Bo jest w Górach Stołowych! Chcemy, aby wszyscy uczestnicy Pętli poznali piękno zakątków Parku Narodowego Gór Stołowych. Chcemy, aby każdy z nich wrócił tu na wakacje. Chcemy, aby bawili się doskonale. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy kolarze, niezależnie od wieku, płci oraz miejsca zamieszkania, czuli się tu jak u siebie w domu. Doskonała atmosfera – od samego startu, aż po dekorację, uśmiech obsługi maratonu, oraz profesjonalnie zorganizowana impreza, stanowią drogę do sukcesu.

4. Którędy prowadzić będzie Pętla Stołowogórska?
Pętla Stołowogórska swoim zasięgiem obejmuje tereny Parku Narodowego Gór Stołowych oraz tereny mu przyległe. W roku 2011 start i meta umiejscowione są w Radkowie. Stąd kolarze kierować się będą przez najpiękniejsze zakątki Kotliny Kłodzkiej: Wambierzyce, Szczytną, Duszniki Zdrój, Lewin Kłodzki, Jeleniów i Kudowę Zdrój.

5. Jaki jest harmonogram imprezy?
Plan imprezy jest ściśle określony w Regulaminie Pętli Stołowogórskiej. Impreza trwa trzy dni – od piątku do niedzieli, 6 – 7 maja 2011.

Do najważniejszych punktów imprezy należą:
– oficjalny start pierwszych maratończyków – sobota, 7 maja, godz. 8:00
– dekoracja uczestników maratonu – niedziela, 8 maja, godz. 11:00

Więcej informacji na stronie Pętli Stołowogórskiej (Klasyka Radkowskiego) oraz na naszym forum.

Facebook