Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
08.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Maraton Rowerowy Dookoła Polski
17 sierpnia 2013
Dookoła Polski 2013
18 sierpnia 2013
Maraton Rowerowy Dookoła Polski
17 sierpnia 2013
Dookoła Polski 2013
18 sierpnia 2013

II MTB Maraton Górzno o Puchar Gminy Krzemieniewo. Wyścig z piknikiem w tle

Wielkimi krokami zbliża się rowerowe wydarzenie organizowane przez Leszczyński Klub Kolarski. W niedzielę 18 sierpnia plaża w Górznie po raz drugi zagości kolarzy, którzy zmierzą się z leśnymi ścieżkami podczas maratonu MTB wliczanego w klasyfikację Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.

II MTB Maraton Górzono o Puchar Gminy Krzemieniewo

Do dyspozycji ścigających będą dwa dystanse: trasa MINI, z którą może zmierzyć się rowerzysta jeżdżący na co dzień po ścieżkach rowerowych oraz MEGA dla prawdziwych kolarskich twardzieli.

Również dla Juniorów przygotowano odpowiednią trasę. Zostaną rozegrane także wyścigi rowerowe dla dzieci z podziałem na kategorie wiekowe. Wystartować będą mogli najmłodsi adepci sztuki kolarstwa, nawet Ci na trójkołowcach.

Rejestracja do godziny 12 w biurze zawodów. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal i miłe upominki.

W trakcie festynu odbędzie się Marsz po zdrowie Nordic Walking, przed którym rozgrzewkę i instruktaż przeprowadzą instruktorzy z Eden Green. Zachęcamy do udziału każdego amatora tego popularnego chodu. Można wystartować zupełnie za darmo lub za opłatą 15zł. Osoba uiszczająca opłatę otrzyma pamiątkową koszulkę i ciepły posiłek na mecie.

Rywalizacja na trasach to nie wszystko co w ten dzień się wydarzy. W czasie zawodów odbędzie się piknik rodzinno-rowerowy, na który serdecznie zapraszamy. Wśród atrakcji znajdą się pokazy służb mundurowych, które spróbują pokazać jak trudny jest zawód policjanta, żołnierza czy strażaka. Swój pokaz przedstawią także ratownicy WOPR, którzy zademonstrują jak wygląda prawdziwa akcja ratownicza na jeziorze.

Instruktorzy z Eden Green pokażą jak prawidłowo chodzić z kijkami, ponadto klub zaprezentuje swoją ofertę z korzyściami dla uczestników festynu. Zawodnicy Klubu Sportowego FOGO Unia Leszno zagoszczą na naszej imprezie ze swoimi stalowymi rumakami, co będzie nie lada gratką dla dzieci i kibiców klubu.

Mistrzowie Polski Kowal extreme Off Road ze Śmigla pokażą swój samochód. Ponadto swoje talenty przedstawi zespół ludowy Żeńcy Wielkopolscy. Swoje stoiska przedstawią firmy związane z branżą rowerową, które zaprezentują najnowszy sprzęt oraz odzież przeznaczoną zarówno na rower jak i nordic walking. Przez cały dzień będą odbywały się konkursy z wartościowymi nagrodami, między innymi do wygrania będą rowery!

Wśród zieleni wokół plażowiska swoją obecność zaakcentuje Nadleśnictwo Karczma Borowa. Zaprezentują ścieżkę edukacyjną, będą się odbywać konkursy o lesie, zwierzętach i ich zwyczajach dla dzieci z nagrodami.

Na festynie nie zabraknie również zaprzyjaźnionej z klubem Drużyny Szpiku. Fundacja przedstawi idee oddawania szpiku, opowie także w jaki sposób jest on pobierany by mógł trafic do potrzebującego. Podczas festynu zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz Dominika Młynkowiaka – 11-latka z Wolsztyna chorego na białaczkę. Do zdobycia będą liczne gadżety przekazane przez takie gwiazdy jak Paula Gorycka, Maja Włoszczowska, Robert Korzeniowski, Mezo czy Kasia Bujakiewicz.

Serdecznie zapraszamy do udziału w maratonie MTB, marszu Nordic Walking oraz wszelkich imprezach towarzyszących. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowe informacje dostępne są na plakatach oraz na stronie klubu www.lkk.hpu.pl.

Do zobaczenia w Górznie!

Facebook