Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Jak wygrałem złotego ogóra
23 kwietnia 2006
II Łobeski Maraton Rowerowy
29 kwietnia 2006

Redakcja MTST „Cykloturysta” Zaprasza na maraton kolarski

Dystans: 50, 100, 150 km

Gliwice- os. Trynek – Lotnisko, ul. Lotników, 6 maja 2006 r. (sobota)

Organizacja i współpraca:
Redakcja MTST „Cykloturysta” z Gliwic – red. Lesław Dynak – fundator nagród i komandor imprezy.
Prezydent Miasta Gliwice – Zygmunt Frankiewicz – patronat, fundator Pucharu „Silesia Cup” (?).
Samorząd Miasta Gliwice – współpraca i fundator upominków.

Cel i charakter imprezy:
– Poznanie walorów krajoznawczych Ziemi Gliwickiej
– Współzawodnictwo sportowo-turystyczne o Puchar Prezydenta Miasta Gliwice
– Wyłonienie talentów kolarskich wśród fanów i amatorów kolarstwa.

Termin / Start i meta:
6. 05. 2006 r. (Sobota), Gliwice – Lotnisko, ul. Lotników,

Dojazd na start:
Od dworca PKP, w kierunku na Rybnik (lewa – południowa dzielnica miasta).

Dystans: mini tour: 50 km, limit: 3,00 h, starty: 9,00 – 11,00 h
Dystans: 100 km, limit: 6,00 h, starty: 9,00 – 11,00 h
Dystans: 150 km, limit: 9,00 h, starty: 9,00 – 10,30 h

Regulamin:
6 edycja maratonu „Silesia Cup” wg. europejskiej pucharowej formuły „Audax Brevet”. Maraton nie ma charakteru wyścigu (udział w ruchu otwartym !) – dlatego też wszelkie formy ścigania się grupowego na trasie są zakazane! Zalecany kask sztywny!

Uwaga: zakaz jazdy za samochodem! Uczestnicy wypuszczani będą na trasę w kolejności zgłoszeń, indywidualnie lub grupowo (jeśli zgłoszą taką wolę), jednak połączona grupa nie może liczyć więcej niż 15 rowerzystów z kapitanem grupy włącznie!. Dalej jadą w ruchu otwartym przestrzegając przepisów ruchu drogowego – zakaz jazdy dwójkami lub wachlarzykiem!

Miejsca nie są punktowane, jednak za najszybszy przejazd na danym dystansie przyznawane będą wyróżnienia „Audax Brevet” liczące się do głównej klasyfikacji „Silesia Cup”. Medale przyznawane są za pierwsze trzy miejsca na dystansach 50, 100 i 150 km – w każdej serii. Główna nagroda „Puchar Prezydenta Miasta Gliwice”, zostanie przyznany uczestnikowi po zaliczeniu najdłuższego dystansu maratonu i uzyskaniu w każdej z nich najlepszego czasu przejazdu!

Uwaga: uczestnik sam może wybrać dłuższy wariant trasy – w zależności od możliwości kondycyjnych, przy starcie powinien zadeklarować taki zamiar! Starty grupowe lub indywidualne – na bieżąco. Przed wyjazdem na trasę gotowy zawodnik zgłasza start!

Ubezpieczenie:
We własnym zakresie, uczestnictwo od 18 roku życia, nieletni wyłącznie pod opieką dorosłych – na całej trasie!

Kontrola i potwierdzenia na trasie: Obowiązują potwierdzenia – w wyznaczonych punktach kontrolnych i miejscowościach – na karcie startowej lub mapce (Silesia Cup – control point) na całej trasie (należy uzyskać pieczęć kontroli lub odcisk pieczęci z nazwą miejscowości!). Honorowane są potwierdzenia pieczęcią ze wszelkich instytucji, sklepów, stacji benzynowych, restauracji itp znajdujących się w miejscowościach oznaczonych na mapce jako punkty kontrolne.

Elektroniczny pomiar czasu oraz utajnione punkty kontroli na trasie!

Dyskwalifikacja:
Brak potwierdzeń uznany jest jako ominięcie punktu kontrolnego, i powoduje dyskwalifikację uczestnika maratonu w danej edycji i na danym dystansie – bez możliwości ubiegania się o medal lub puchar.

Protesty:
Przyjmowane są pisemnie w biurze zawodów, po wpłaceniu kaucji 50,00 zł., po uznaniu zwrot – 20 % (!).

Startowe:
10,00 zł. (dorośli), 8,00 zł (młodzież), 8,00 zł. ( od osoby – ulg. rodzina min. 3 osoby).

Świadczenia:
Mapka z wariantami tras, pieczątka ozdobna, plakietka pamiątkowa, naklejka samoprzylepna, pakiet żywnościowy (baton, napój… ) pamiątkowe zdjęcie, dyplom uczestnictwa, wyróżnienia Audax Brevet dla pierwszych trzech uczestników, medale i puchary, upominki od Samorządu Miasta Gliwice.

Pamiątki:
Możliwość zamówienia albumu Foto Relacja z maratonu na CD – 12,00 zł., Pamiątkowe koszulki „SILESIA CUP” – 15,00 zł. (po wcześniejszym zamówieniu!)

Kategorie:
junior (do 18 lat), senior (19-99 lat). Osobna kategoria – zawodnicy klubów sportowych: junior, senior.W przypadku większej ilości uczestników podział na kategorie – przy mniejszej ilości w poszczególnych kategoriach nastąpi łączenie kategorii w ramach kat. „Open”. Ostatecznie decyduje organizator!

Uwagi końcowe:
Uczestnicy maratonu startują na własną odpowiedzialność! Organizator zastrzega sobie inny podział nagród niż zaplanowany, w przypadku nie uzyskania pucharów z UM, jednak tak aby zadowolić wszystkich zwycięzców – medale gwarantowane!

Dekoracje zwycięzców:
Po ok. 30 minutach po limicie czasu wymaganym na danej trasie, zamknięcie biura maratonu ok. 19,00 h!, lub wcześniej – jeśli wszyscy zawodnicy przyjadą w limicie czasu! Uczestnicy startują na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki i szkody poniesione przez uczestników i osoby trzecie.

Możliwy nocleg:
Schronisko Młodzieżowe PTSM, 44-100 Gliwice, ul. Krakusa 16 (boczna ul. Chorzowskiej, tel. (0-32) 230-68-31, 230-68-32, fax (0-32) 230-68-31, info: www.zsti.gliwice.pl, koszt: 18,00 zł.

Informacje – komandor rajdu – Lesław Dynak , tel. (0-32) 232-57-39,
e-mail: cykloturysta@wp.pl

Maraton odbędzie się bez względu na pogodę! Zapraszamy!

Facebook