Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Wrażenia po… Gorzów 2008
26 sierpnia 2008
Katalog Rowerowy w sieci
27 sierpnia 2008

Fundacja Partnerstwo dla Środowiska – Program Zielone Szlaki – Greenways rozpoczyna pilotażowe wdrażanie polskiej edycji certyfikatu pt. „Przyjazny Rowerom” (Bike Friendly).

Jest to system certyfikacji obiektów turystycznych i innych obiektów promujących zrównoważony transport uwzględniający specyficzne potrzeby rowerzystów i turystów rowerowych. Podobne certyfikaty są wdrażane w innych krajach europejskich, m.in. w Republice Czeskiej, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Chorwacji, na Słowacji i Węgrzech. W Czechach certyfikat pt. Cyklisté vítáni, od 2006 roku certyfikat otrzymało ponad 700 obiektów.

– Najważniejszym celem certyfikatu jest długoterminowe polepszenie usług i infrastruktury dla rowerzystów oraz turystów poruszających się na rowerze w Polsce – mówi Dominika Zaręba, Krajowy Koordynator Programu Zielone Szlaki – Greenways. – Wśród korzyści dla firm i instytucji, które pozyskają certyfikat trzeba wymienić przede wszystkim: otrzymanie eko-etykiety jakościowej, wyróżnienie spośród konkurencji, prezentacja obiektów na mapach i przewodnikach turystycznych a także ujednolicona promocja na stronie www.

W Polsce kryteria certyfikatu dzielą się na pięć kategorii:
1. obiekty noclegowe,
2. punkty gastronomiczne,
3. pola kempingowe i domków kempingowych,
4. atrakcje (obiekty) turystyczne,
5. inne obiekty promujące zrównoważony transport (obiekty handlowe i usługowe oraz instytucje promujące transport zrównoważony i rowerowy).

Źródło: TUR-INFO.PL.

Facebook