Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023

Radowo Małe
20-21.05

Płoty
17-18.06

Pniewy
29-30.07

Rewal
9-10.09

Gryfice
23-24.09
Nieoceniony wkład Rebego w Imagis
31 sierpnia 2008
Świnoujski maraton rowerowy – 1016 kilometrów w 72 godziny
31 sierpnia 2008

Dariusz Bielenis, Kamil Chwistecki i Cezary Dobrochowski pokonali trasę najdłuższego w Polsce maratonu rowerowego Imagis Tour.

Dziś rano [27 sierpnia 2008 – 7:00] wyruszyli (już pociągiem) w drogę powrotną z Wołosate na Podkarpaciu. Do Świnoujścia mają dotrzeć późno w nocy. W maratonie brało udział ponad 40 zawodnikow z Polski i Niemiec. Spośród trójki świnoujścian najszybciej trasę 1016 km pokonał Kamil Chwistecki – 53,5 godziny. Dariusz Bielenic potrzebował 59,5, a Cezary Dobrochowski ponad 66 godzin. Wszyscy zmieścili się w limicie 72 godzin.

Startowałem po raz drugi, a tym razem jechało się o wiele gorzej – mówi Kamil Chwistecki. – Przede wszystkim ze względu na pogodę. Dużą część trasy jechaliśmy w deszczu.

Mimo przeciwności nikt sam nie zrezygnował z jazdy. Świnoujścianie opowiadają z uśmiechem, że jeden patrzył na drugiego. Każdy czekał, kto pierwszy odpuści.

Jakby ktoś to zrobił, to pewnie za nim poszłoby kilku innych – mówi Cezary Dobrochowski. – Ale nikt nie zrezygnował. W końcu nie po to człowiek porywa się na taką trasę, żeby potem dobrowolnie się poddać.

Pan Kamil wystartował z kontuzją torebki stawowej. Dodatkowo na 600 kilometrze coś „gruchnęło” mu w kolanie.

Chodzić mogę, ale z jazdą na rowerze gorzej – mówi Kamil Chwistecki. – Szczególnie odczuwałem ból przy podjazdach.

Źródło: Serwis Głosu Szczecińskiego.

Facebook