Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2023 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2023 | ||||||||||||
![]() Radowo Małe 20-21.05 |
![]() Płoty 17-18.06 |
![]() Pniewy 29-30.07 |
![]() Rewal 9-10.09 |
![]() Gryfice 23-24.09 |
tr>
Już w sobotę 30-05-2009 startuje kolejna odsłona Pucharu Polski w Maratonach Szosowych, IV Leszczyński Maraton Rowerowy.
Impreza która na stałe wpisała się w kalendarz cyklu wystartuje jak co roku z lotniska Leszczyńskiego Aeroklubu. Organizatorzy przygotowali nam bardzo ciekawą i urozmaiconą trasę. Obok długich płaskich odcinków, pokonywanych wśród przepięknych wielkopolskich pól i lasów napotkamy także kilka ostrych podjazdów, perełką chyba będzie ten w Bojanicach. Jak co roku trasa będzie posiadała trzy warianty.
Minimaraton – 80 km
Maraton – 160 km
Supermaraton – 230 km
Warto zwrócić uwagę, że trasa maratonu (160 km) ma kształt nieregularnego motyla i przypomina zarys karaibskiej wyspy Guadeloupa, na której ścigają się reprezentanci naszego regionu Damian Wojciechowski i Hubert Kryś oraz nasi przyjaciele Adam Pierzga i Wojtek Podobiński. W związku z powyższym trasa maratonu (160 km) została roboczo nazwana Tour de la Guadeloupe :-).
Na mecie jak zwykle czekać na nas będzie moc atrakcji. Każdy uczestnik po przejechaniu trasy otrzyma pamiątkowy dyplom oraz medal. Wśród uczestników obecnych na dekoracji rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe, z główną którą będzie przelot samolotem nad Lesznem. (Powiem Wam że już zacieram ręce na samą myśl o tym locie)
Jak co roku Organizatorzy Grzegorz Brzechwa i Artur Dudziak postarali się nas czymś zaskoczyć. W tym roku przygotowali dodatkowo wyjątkowej urody koszulki kolarskie dla lidera i liderki klasyfikacji open Pucharu Polski. Jako pierwszy poniżej przedstawiam wam projekt trykotu lidera klasyfikacji :lol:
Fajna, prawda…?
Myślę że nikogo nie trzeba już zachęcać do uczestnictwa w IV LMR, jednak jeśli jeszcze znaleźli by się tacy którzy są niezdecydowani. To dla zachęty powiem tylko tyle, ta impreza jakby na nią nie spojrzeć kojarzy mi się z zielenią i przygodą…
Dlaczego? Sami to sprawdźcie.
Do zobaczenia w Lesznie już za kilka dni:)
Musaszi
Strona organizatora IV Leszczyńskiego Maratonu Rowerowego.