Kontuzje w kolarstwie. Jak zapobiegać i jak leczyć? – cz. 1
18 lutego 2009Nowy organizator w cyklu Pucharu Polski zaprasza
20 lutego 2009W dniach 26-27 czerwca 2009 Górzno będzie gościć kolarzy-maratończyków spragnionych rywalizacji na długich dystansach. I Górznieński Szosowy Supermaraton Rowerowy „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Górzno” jest faktem!
Debiut wśród najlepszych, w najlepszym dla tego typu imprez miejscu w Polsce!!! Tak! Górzno to wymarzone miejsce dla każdej imprezy sportowej. Malownicze miasteczko wciśnięte między dwa rynnowe jeziora. Leżące wśród rozległych, świerkowo-sosnowych lasów. Będąc jednym z najmniejszych miast w Polsce, Górzno jest od kilkunastu lat organizatorem Mistrzostw Polski w Triatlonie na dystansie klasycznym. Impreza ta ściąga co rocznie do Górzna rzesze „twardzieli” z Polski i z zagranicy.
W Górznie również odbywają się Ogólnopolskie Turnieje Piłki Plażowej, gdzie na piaszczystych boiskach im. Freda Flinstone’a rywalizują liczący się w kraju entuzjaści plażówki. Poza tym zimą i latem na licznych zgrupowaniach i obozach sportowych formę budują piłkarze, siatkarze, lekkoatleci.
Jednym słowem, Górzno sportem i turystyką stoi!!! I jest w tym naprawdę dobre! Ma otwartych na sportowców mieszkańców, którzy przez lata organizowania doskonałych imprez, po prostu do nich przywykli. Posiada świetną bazę turystyczną i noclegową, gdzie liczne, przytulne agroturystyki i pensjonaty, tworzą jedyny, niepowtarzalny charakter tego pięknego i dynamicznego miasteczka.
Górznieński supermaraton rozgrywany jest na trzech dystansach: mini maraton, maraton, supermaraton . Trasę mini maratonu stanowi jedno okrążenie częściowo pokrywające się z trasami maratonu i supermaratonu. Trasa maratonu to samodzielna pętla o długości 146 km.
Maratończycy wybierający najdłuższy dystans – supermaraton – pokonują pętlę maraton (146 km) dwukrotnie. Trasa przebiega w terenie płaskim, przechodzącym miejscami w lekko pagórkowaty. O walorach krajobrazowych górznieńskiego supermaratonu niech świadczy fakt, że prowadzi on drogami o bardzo niewielkim natężeniu ruchu, przecinającymi Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Rzeki Wel.
Dodatkową atrakcją jest przejazd w pobliżu Wzgórz Dylewskich z ich najwyższym w tej cześcią Polski wzniesieniem, Górą Dylewską 312m n.p.m.
Szczegółowy opis tras znajdziesz tutaj.
Źródło: strona organizatora.