Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2024 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2024 | Puchar Polski w Maratonie GRAVEL 2024

Rewal
20-21.04.2024

Gryfice
25-26.05.2024

Radowo Małe
22-23.06.2024

Płoty
20-21.07.2024

Choszczno
14.09.2024

Pniewy
21-22.09.2024
Kontuzje w kolarstwie. Jak zapobiegać i jak leczyć? – cz. 1
18 lutego 2009
Nowy organizator w cyklu Pucharu Polski zaprasza
20 lutego 2009
Kontuzje w kolarstwie. Jak zapobiegać i jak leczyć? – cz. 1
18 lutego 2009
Nowy organizator w cyklu Pucharu Polski zaprasza
20 lutego 2009

W dniach 26-27 czerwca 2009 Górzno będzie gościć kolarzy-maratończyków spragnionych rywalizacji na długich dystansach. I Górznieński Szosowy Supermaraton Rowerowy „O Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Górzno” jest faktem!

Debiut wśród najlepszych, w najlepszym dla tego typu imprez miejscu w Polsce!!! Tak! Górzno to wymarzone miejsce dla każdej imprezy sportowej. Malownicze miasteczko wciśnięte między dwa rynnowe jeziora. Leżące wśród rozległych, świerkowo-sosnowych lasów. Będąc jednym z najmniejszych miast w Polsce, Górzno jest od kilkunastu lat organizatorem Mistrzostw Polski w Triatlonie na dystansie klasycznym. Impreza ta ściąga co rocznie do Górzna rzesze „twardzieli” z Polski i z zagranicy.

W Górznie również odbywają się Ogólnopolskie Turnieje Piłki Plażowej, gdzie na piaszczystych boiskach im. Freda Flinstone’a rywalizują liczący się w kraju entuzjaści plażówki. Poza tym zimą i latem na licznych zgrupowaniach i obozach sportowych formę budują piłkarze, siatkarze, lekkoatleci.

Jednym słowem, Górzno sportem i turystyką stoi!!! I jest w tym naprawdę dobre! Ma otwartych na sportowców mieszkańców, którzy przez lata organizowania doskonałych imprez, po prostu do nich przywykli. Posiada świetną bazę turystyczną i noclegową, gdzie liczne, przytulne agroturystyki i pensjonaty, tworzą jedyny, niepowtarzalny charakter tego pięknego i dynamicznego miasteczka.

Górznieński supermaraton rozgrywany jest na trzech dystansach: mini maraton, maraton, supermaraton . Trasę mini maratonu stanowi jedno okrążenie częściowo pokrywające się z trasami maratonu i supermaratonu. Trasa maratonu to samodzielna pętla o długości 146 km.

Maratończycy wybierający najdłuższy dystans – supermaraton – pokonują pętlę maraton (146 km) dwukrotnie. Trasa przebiega w terenie płaskim, przechodzącym miejscami w lekko pagórkowaty. O walorach krajobrazowych górznieńskiego supermaratonu niech świadczy fakt, że prowadzi on drogami o bardzo niewielkim natężeniu ruchu, przecinającymi Górznieńsko-Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Rzeki Wel.

Dodatkową atrakcją jest przejazd w pobliżu Wzgórz Dylewskich z ich najwyższym w tej cześcią Polski wzniesieniem, Górą Dylewską 312m n.p.m.

Szczegółowy opis tras znajdziesz tutaj.

Źródło: strona organizatora.

Facebook