Puchar Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych 2022 | Puchar Polski Maratończyków w Jeździe Indywidualnej na Czas 2022

Rewal
21-22.05

Płoty
9-10.07

Pniewy
6-7.08

Gryfice
3-4.09

Radowo Małe
24-25.09
Olek Czapnik – dalsze wydarzenia
2 stycznia 2007
Maratony Audax i Randonneurs
3 stycznia 2007

Piotr Malina

Jakiś czas temu został opublikowany ranking wszech czasów. Pora na drugą odsłonę tego rankingu.

Naniesione zostały nadesłane przez Was poprawki i uzupełnienia, ale tylko te, w których było 100% pewności. Zdarzały się przypadki, w których ktoś przesyłał sugestie, będące wynikiem sortowania i wyciągania nazwisk podobnych do siebie.

Zgodnie z sugestia Kamila dołożyłem dodatkowy arkusz przedstawiający ranking posortowany według klucza dystans / ilość imprez / czas. Znajduje się w zakładce „Km”.

Jeśli zauważycie jakieś błędy czy nie dociągnięcia informujcie na forum lub bezpośrednio na mojego maila.

Ponadto otrzymałem maila z sugestia utworzenia jeszcze jednego dodatkowego rankingu obliczanego na podstawie regulaminowej punktacji supermaraton’u. Myślę, że pomysł jest ciekawy, wszak chodzi o dodatkowe ujecie naszych osiągnięć.

Pojawiają się jednak delikatne przeszkody natury technicznej, które pociągają za sobą drobne zmiany w obliczeniach. Z uwagi na to, ze ciężko ustalić przewyższenia z początkowych imprez (chodzi oczywiście o Kłodzko), trzeba by zrezygnować z tej opcji i obliczać konsekwentnie według wzoru: czas najlepszego na dystansie/czas zawodnika x dystans x 10.

Wprowadzanie przewyższeń w obliczeniach wiązałoby się też z koniecznością ciągłego dostosowywania formul, a przy tak dużej liczbie danych byłoby to nieco pracochłonne, sytuacja mogłaby się też komplikować podczas prób całościowego sortowania – lepiej więc uniknąć błędów.

Ponadto ominąć należałoby równiez zaokrąglenia, które były oficjalnie stosowane – przy tak dużej liczbie danych nie ma sensu dokładać sobie pracy, a i obliczenia byłyby bardziej dokładne (oczywiście w poszczególnych komórkach można przedstawić punktacje bez pozycji po przecinkach, ale formuły byłyby bez zaokrągleń). Powyższe zmiany doprowadza do tego, że rezultaty będą różniły się nieco od punktacji oficjalnej w poszczególnych latach, aczkolwiek przyjęta konsekwencja liczenia będzie myślę sprawiedliwa i nie powinna być krzywdząca.

Czekam na Wasze opinie w tej sprawie. Oczywiście zgodę muszą wyrazić przede wszystkim organizatorzy, którzy punktacje wprowadzili i nadal stosują. Jeśli tylko uzyskamy w miarę jednomyślności w tej sprawie, zabieram się do pracy i wkrótce prześlę wstępną wersje. Jeśli miałoby to być zaczątkiem forumowych sporow, a nie daj Boże przeniosłoby się na szosy maratonów :???: – to od razu rezygnujemy.

Możesz się skontaktować z autorem na maila piotr.malina (at) gmail.com, albo wziąć udział w dyskusji na forum

Facebook